У Луценка є "зачіпка" на отруйників Ющенка. Тимошенко допитають?

П'ятниця, 2 грудня 2005, 11:33

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявляє, що МВС володіє інформацією, яка могла б допомогти розслідуванню отруєння президента Віктора Ющенка.

"У нас є одна зачіпка, яка зараз розробляється. Це перехоплений лист одного із затриманих і обвинувачуваних у серійних убивствах, у якому злочинець, описуючи якісь події, згадує про отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка і додає деякі деталі", - сказав він в інтерв'ю "Комерсант-Україна".

На питання, чи звинувачується ця людина в замаху на Ющенка, міністр відповів, що вона просто "висловлює свою точку зору на цей інцидент". "І те, що вона згадує про це у своєму листі, представляє для нас інтерес і додає деякі деталі", - додав він.

Водночас Луценко відзначив, що останнім часом МВС, СБУ і Генпрокуратура практично не співпрацюють у розслідуванні справи отруєння Ющенка.

"У перші місяці роботи ми практикували спільні засідання з генпрокурором, міністром внутрішніх справ і головою СБУ. На них ми оперативно взаємодіяли у резонансних справах, у тому числі і по Гонгадзе, і по отруєнню президента. Але через місяць ця практика припинилася", - сказав він.

За словами міністра, екс-генпрокурор Святослав Піскун перестав до себе запрошувати представників СБУ і МВС. "Я думаю, Піскун не був налаштований на активну спільну роботу", - додав він.

Луценко також повідомив, що матеріали, пов'язані з ввозом в Україну цукру-сирцю, були спрямовані в прокуратуру, яка веде розслідування.

"Ми вбачаємо в цій операції серйозний економічний збиток для держави, вимірюваний сотнями мільйонів гривень", - сказав він.

За його словами, у цій справі можуть бути допитані як свідки екс-прем'єр Юлія Тимошенко й екс-міністр економіки Сергій Терьохін, але головним суб'єктом стане підприємство "Укрспецпостач", "яке і проводило всю операцію".

"Але, природно, далі стане питання, а хто йому все це доручав робити і чому раптом "Нафтогаз" дав йому такий кредит. А також хто визначав, за якою ціною продавати цукор, куди направляти різницю між собівартістю і ціною продажу і хто пропускав цукор через митницю без оплати деяких митних акцизів", - сказав Луценко.

Українська правдаpowered by lun.ua