Другого номера у списку Януковича хочуть залишити без крісла

3 перегляди
П'ятниця, 2 грудня 2005, 17:14

18 недержавних правозахисних організацій вимагають відставки уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової.

У своїй заяві правозахисники просять Карпачову добровільно скласти свої повноваження, "щоб не приносити високий авторитет омбудсмена у жертву швидкоплинним політичним подіям".

"Ваша безпосередня участь у виборчій кампанії у якості чинного уповноваженого з прав людини в лавах будь-якої партії поставить під загрозу основні принципи діяльності омбудсмена – незалежність та нeупередженість", - йдеться у заяві.

"Ви, як ніхто інший, розумієте, наскільки важливо забезпечити, щоб інститут омбудсмена не асоціювався із будь-якою політичною силою і не був утягнутим у політичну боротьбу", - заявляють правозахисники.

За їхніми словами, будь-яка невпевненість щодо незалежності і неупередженості омбудсмена призведе "до руйнації цього важливого правозахисного інституту у державі, для підвищення авторитету якого Ви особисто доклали багато зусиль".

"Лише довіра та повага до омбудсмена як з боку пересічних українців, так і з боку державних органів може зробити правозахисну діяльність ефективною", - сказано в заяві.

Серед підписантів заяви - Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Севастопольська правозахисна група, Фундація "Чинність закону", Луганське обласне відділення КВУ та інші правозахисні організації.

Як відомо, у четвер лідер Партії регіонів Віктор Янукович оприлюднив першу п’ятірку виборчого списку, у якому Карпачова йде другим номером.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua