Перспективи для інвестицій всередині країни

Ющенко зробить в Чорнобилі могильник?

Четвер, 8 грудня 2005, 17:43

Президент Віктор Ющенко заявив, що готовий вивчити і прийняти політичне рішення щодо захоронення на території Чорнобильської зони відпрацьованого ядерного палива з інших країн.

Про це він заявив у четвер на прес-конференції у Чорнобилі, повідомляє прес-служба глави держави.

У той же час президент зауважив, що піде на це у випадку схвальної оцінки експертів та науковців та після громадського обговорення цієї теми.

Також Ющенко наголосив, що такі вигідні пропозиції можна буде розглянути після детального вивчення на всіх етапах проектів щодо захоронення.

"Це довгострокова перспектива, яка в першу чергу має бути схвалена суспільством" - додав президент, наголосивши, що без громадського схвалення, навіть маючи економічне обгрунтування, таких рішень він не прийматиме.

У той же час Ющенко заявив, що нове сховище відпрацьованого ядерного палива Чорнобильської АЕС СВЯП-2 буде введено в експлуатацію у 2010 році.

Зараз проводиться міжнародний аудит робіт з будівництва СВЯП-2. За словами президента, Європейський банк реконструкції та розвитку відзначив ефективність роботи швейцарської аудиторської компанії.

Президент переконаний, що до кінця цього року аудитори закінчать свою діяльність і вже на початок наступного року можна буде говорити про виділення другого додаткового фінансового траншу для добудови СВЯП-2.

Ющенко також наголосив, що до введення у дію СВЯП-2 можливості для збереження відпрацьованого ядерного палива має СВЯП-1.

Президент переконаний, що технологічно складна проблема будівництва об'єкту вирішується послідовно. Ющенко наголошує, що вивантаження відпрацьованого ядерного палива з 3-го енергоблоку, що почалося вперше за п'ять років, буде продовжуватися.

Як відомо, сховище СВЯП-2 має забезпечити довгострокове безпечне зберігання всього відпрацьованого ядерного палива ЧАЕС.

Введення його в експлуатацію мало відбутися ще у 2003 році, однак через суттєві недоліки проекту у квітні 2003 року його реалізацію було призупинено замовником (ЧАЕС).

За останніми пропозиціями підрядника – французької фірми Framatom ANP – для завершення будівництва потрібно близько 4,5 роки.
Роботи з будівництва СВЯП-2 фінансуються міжнародною спільнотою з рахунку ядерної безпеки ЄБРР.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування