"РосУкрЕнерго" уже заговорив про підвищення ціни на газ

4 перегляди
0
П'ятниця, 3 лютого 2006, 09:55

Один з виконавчих директорів швейцарської "РосУкрЕнерго" Костянтин Чуйченко стверджує, що компанія може переглядати ціну на природний газ, який поставляється спільному підприємству "УкрГазЕнерго".

"Вона може бути змінена, і вона залежить (від ціни на російський газ для RosUkrEnergo)", - повідомив Чуйченко, слова якого наводить "Інтерфакс-Україна".

Відповідаючи на питання, яким чином буде переглядатися ціна на газ, що постачається для "УкрГазЕнерго", він сказав: "Там прописана процедура, яка є типовою для міжнародних контактів такого роду".

Інший виконавчий директор "РосУкрЕнерго" Олег Пальчиков повідомив, що як така формула ціни в контракті з "УкрГазЕнерго" не закріплена. Ціна газу для "УкрГазЕнерго" буде визначатися ціновою кон'юнктурою на середньоазіатський газ, пояснив він.

Пальчиков також повідомив, що "УкрГазЕнерго" буде звертатися в Національну комісію регулювання електроенергії з метою одержання ліцензії на постачання природного газу по нерегульованому тарифу.

Чуйченко, відповідаючи на питання, як буде формуватися баланс газу "РосУкрЕнерго" у 2006 році, сказав: "Ми працюємо над цим, нічого не хотів би зараз говорити".

Він також повідомив, що документ між "Нафтогаз України" і "Газпромом", що визначає обсяги й умови транзиту російського природного газу по території України в 2006 році, "був укладений на початку січня 2006 року".

Чуйченко підтвердив, що в цьому документі зафіксована ставка транзиту в розмірі $1,60 за 1 тис. куб. м на 100 км відстані.

Заступник начальника юридичного департаменту Андрій Галущак, коментуючи підписаний між "РосУкрЕнерго" і "УкрГазЕнерго" контракт на постачання газу сказав: "Я хочу вас переконати в тому, що немає ніяких підступів у частині перегляду ціни, що зміна якихось умов автоматично спричиняє зміну ціни на газ - 95 доларів на п'ять років ".

Він пояснив, що в документі прописаний механізм, відповідно до якого, "коли одна сторона хоче змінити ціну, вона пропонує в договірному порядку це зробити. Якщо сторони не можуть дійти згоди, вони діють через суд".

Галущак, відповідаючи на питання, чи буде переглядатися ціна газу для "УкрГазЕнерго" у випадку подорожчання для "РосУкрЕнерго" російського або середньоазіатського газу, він сказав: "Ціни можуть бути змінені тільки у випадку, якщо відбудуться істотні зміни макроекономічних показників, ситуації на паливно-економічному ринку, наступить якийсь форс-мажор".

"Проста зміна ціни (для "РосУкрЕнерго"), на нашу думку, не буде підставою для автоматичної зміни ціни (для "УкрГаз-Энерго")", - додав Галущак.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
Усі коментарі