ОУН-УПА хочуть проголосити терористами і знайти потерпілих

4 перегляди
0
П'ятниця, 3 лютого 2006, 15:00

Група депутатів найближчим часом має намір зареєструвати у Верховній Раді законопроект про потерпілих від дій ОУН-УПА.

НОВИНИ ТаблоID

Про це заявив один із авторів законопроекту, голова комітету зі справ пенсіонерів, ветеранів і інвалідів Верховної Ради Петро Цибенко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Назва законопроекту звучить "Про статус і соціальний захист громадян України, що постраждали від дій ОУН та УПА в період Великої Вітчизняної Війни і післявоєнний період".

За словами Цибенка, законопроект розроблено у відповідь на те, що "стара нова політична команда стала на шлях ініціювання реабілітації воїнів ОУН та УПА і надання їм статусу ветеранів".

Голова комітету також висловився за те, щоб даний законопроект було прийнято на наступній сесії Верховної Ради (чергова сесія починається 7 лютого).

Даний законопроект визначає правові й організаційні основи державної політики стосовно громадян України, що стали жертвами терористичних дій ОУН-УПА в період Другої світової і післявоєнний період (1941-1956 роки).

Крім того, законопроект встановлює статус жертв терористичних дій ОУН-УПА та гарантії їхнього соціального захисту.

На думку одного з розробників проекту Григорія Буйка, законопроект пропонує вважати жертвами ОУН і УПА громадян України, що загинули від дій націоналістичних військових формувань, втратили здоров'я, стали інвалідами, понесли фізичні й моральні збитки, втратили членів родини, втратили житло та інше майно.

Також у законопроекті пропонується вважати жертвами ОУН-УПА родичів громадян України, що були відряджені в західні регіони України для служби або роботи, і тих, хто був примусово мобілізований в УПА, але не вчинив злочинів проти людства і є реабілітованим.

За словами Буйка, законопроектом передбачається компенсація жертвам ОУН і УПА вартості втрачених будинків і майна, надання пільг.

Відповідно до законопроекту, пропонується встановити в Києві пам'ятник громадянам, що постраждали від дій ОУН і УПА в період Другої світової і післявоєнний період.

У законопроекті відзначається, що закон повинен вступити в дію з 1 січня 2007 року.


Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
Усі коментарі