Пінчуку зробили обов'язкову пропозицію

Середа, 8 лютого 2006, 11:27

Найбільший угорський банк OTP Bank вислав у вівторок Укрсоцбанку "зобов'язувальну пропозицію" щодо придбання контрольного пакета акцій.

Про це повідомила газеті "Дело" керівник відділу комунікацій OTP Bank Емесі Барта.

За її словами, компанія аналітиків угорського банку завершила due diligence – процедуру оцінки загального стану "Укрсоцбанку".

"Ця пропозиція, на відміну від озвученого торік наміру купити третій в Україні за величиною активів банк, зобов'язує власника Укрсоцбанку, Віктора Пінчука, відповісти на нього чітко: "так" або "ні". При цьому позитивна відповідь буде означати для угорців зобов'язання купити банк", - пише "Дело".

Видання відзначає, що такою заявкою OTP Bank фактично намагається виграти тендер на український банк.

НОВИНИ ТаблоID

За даними першого заступника голови Національного банку Анатолія Шаповалова, на Укрсоцбанк залишилися три претенденти: "це італійський банк, французький банк і угорський".

 Експерти називають серед основних претендентів на придбання Укрсоцбанку італійський Banca Intesa, французький Societe Generale і угорський OTP Bank.

"В угорців мало шансів, у них грошей не вистачить", - вважає один з банкірів, близький до майбутньої угоди. На умовах анонімності він повідомив, що набагато більше шансів у французького Societe Generale.

У місцевій газеті Budapest Times повідомлялося про те, що акціонери українського банку запросили за нього $1,1 млрд.

У той же час угорські банкіри вважали це занадто великою ціною. За оцінками інвестиційної компанії Foyil Securities, максимальна вартість Укрсоцбанку на даний час - $1,3 млрд.

Власник банку – корпорація "Інтерпайп", яка належить Пінчуку – поки що відмовляється коментувати питання продажу фінзакладу, посилаючись на конфіденційність переговорів.

Напередодні заяви угорського банку голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін повідомив, що банк цього року планує залучити на зовнішньому ринку рекордну для вітчизняних фінзакладів суму – $600-650 млн.

Як вважають експерти, така політика Укрсоцбанку може підвищити його ціну перед продажем іноземному інвесторові, пише "Дело".powered by lun.ua