Качинський поспілкувався з Ющенком і зрозумів, що він українець

Середа, 1 березня 2006, 14:00

Польща хотіла б, аби в Україні після парламентських виборів при владі був "помаранчевий табір”.

Про це заявив журналістам в Києві президент Польщі Лех Качинський, який перебував з дводенним офіційним візитом в Україні.

Водночас польський президент запевнив, що його країна буде співпрацювати з будь-яким українським урядом.

"Не приховую, що ми би хотіли бачити при владі помаранчевий табір, але, безумовно, будемо співпрацювати з будь-якою владою в Україні", - цитує слова польського лідера польське агентство преси.

Качинський також зазначив, що, враховуючи польський досвід останніх 15 років, йому зрозуміло, "що прозахідний курс, який проводить Україна, не можна зупиняти, інакше це мало б дуже погані наслідки для самої України, а також для Польщі та Європи".

Як зазначив Качинський в інтерв'ю польському радіо, він впевнений, що Польща і Україна "можуть при належному рівні тісної співпраці становити серйозну силу в європейській грі".

Крім того, Качинський запевнив, що він матиме розмови з лідерами інших країн щодо України, її прагнень інтегруватися в ЄС та НАТО. Він поінформував, що президент Віктор Ющенко запевнив його у незмінності прозахідного курсу України без огляду на результати парламентських виборів в Україні.

Польський президент також зізнався, що з Україною його пов'язують родинні зв’язки.

"Мати мого батька походила з України…, в Одесі маю родину з боку матері, маю кузенів, в Україні багато років свого життя жив мій дідусь. Безумовно, це досить сильні зв'язки, але для поляків у такій ситуації немає нічого оригінального", - зазначив Качинський.

Водночас він заявив, що Польща хоче поліпшити свої відносини з Росією, але "не на таких засадах, що не підтримуватимемо європейських прагнень України, бо підтримуємо їх".

Він також висловив сподівання, що така позиція Польщі відповідає її національним інтересам і не зашкодить відносинам між Варшавою та Москвою.

УНІАН

Читайте також про особливості передвиборчої кампанії в розділі "Вибори"

Ні Ющенко, ні Янукович не обійдуться без Литвина

Для Тимошенко Ахметов - остання надія

На виборах у Києві з'явився віртуальний блок?
powered by lun.ua