Польща також може почати з Україною м'ясну війну

Четвер, 1 червня 2006, 10:43

Віце-прем’єр і міністр сільського господарства Польщі Анджей Лєппер погрожує з наступного тижня застосувати обмеження на ввіз продуктів до України і Росії.

Це станеться у випадку, якщо Європейський Союз не допоможе Польщі відновити експорт м’яса до східних сусідів, повідомляє "Німецька хвиля".

За словами Анджея Лєппера, "якщо Євросоюз рішуче не підключиться до вирішення цієї проблеми, то ми можемо застосувати досить швидко певні обмеження".

Лєппер вважає, що Україна провадить "типово політичну гру... на злість Польщі", оскільки – на його думку, - поляки виконали усі умови української сторони.

Міністр сільського господарства вимагає від українців надати докази того, що Польща провозить м’ясо до України контрабандою.

Разом з тим, голова комісії Сейму Войцєх Мойзесовіч визнав, що випадки контрабанди м’яса до України могли бути. Але, йдеться про окремі випадки, які не можуть служити основою заборони польського м’ясного експорту.

Щодо невідповідності польських продуктів українським санітарним вимогам, то Мойзесовіч назвав ствердження української сторони абсурдними.

Разом з тим, тон погроз, що прозвучав з вуст віце-прем’єра Лєппера викликав у Польщі здивування. Експерт з європейських справ Марек Саріюш-Вольський вважає, що це не допоможе відновити експорт польського продовольства в Україну.

Як відомо, раніше Україна заборонила ввіз м'яса і м'ясних продуктів на свою територію з Білорусі, Польщі і Нової Зеландії.

Також Україна може ввести заборону на імпорт м'яса з Бразилії, Аргентини, Австралії, Парагваю у випадку ненадання ними доступу до бази даних ветеринарних служб, повідомляє Ліга.powered by lun.ua