До 1 лютого Собчак і Канделакі остаточно заговорять українською

2 перегляди
Середа, 5 липня 2006, 16:25

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення скоротила термін переходу від субтитрування до дублювання телепередач з 1 березня 2007 року до 1 лютого.

Про це заявив заступник голови Нацради Ігор Курус на брифінгу за результатами засідання відомства в середу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Він повідомив, що Нацрада доручила відповідній робочій групі закінчити до 12 липня переговори про підписання меморандуму про співпрацю з телекомпаніями, спрямованого на побудову національного інформаційного простору.

За словами Куруса, на засіданні також було розглянуто положення про ліцензування телерадіомовлення.

"Це буде не положення про ліцензування, це буде інструкція, що дозволить виробити відповідний певний механізм, модель проходження документів з ліцензування, що буде зрозуміла і Нацраді, і заявникам", - уточнив Курус.

Він також додав, що рішення про затвердження даної інструкції буде прийнято протягом двох тижнів.

Також Нацрада затвердила нову редакцію методики розрахунку розмірів ліцензійного збору за переоформлення і видачу дублікату ліцензії на мовлення.

Водночас перший заступник голови Нацради Юрій Сторожук повідомив, що Нацрада переоформила ліцензію на ефірне мовлення каналам "Гравіс" і "Заграва".

Також телеканал "Гравіс" змінив логотип. "Тепер це канал з новим програмним рішенням і логотипом "Кіно", - сказав Сторожук.

ЗАТ "Українська незалежна телерадіокомпанія "Заграва" також змінив своє програмне наповнення і перейменований у канал "ТВ-1" або Перший діловий канал.

Сторожук повідомив, що на своєму засіданні Нацрада також переоформила ліцензії на ефірне мовлення ТРК "Купол" (Київ), ТРК "Радіо-50" (Харків), ТРК "ЛКТ-плюс" (Луганськ), ТРК "Андсер" (Одеса).

Водночас Нацрада провела перевірку українських телеканалів, зокрема, телеканалу "О-ТВ" (Київ).

У ході даної перевірки були виявлені деякі порушення діючого законодавства в сфері телерадіомовлення, зокрема, мала кількість україномовних програм в ефірі цього каналу.

Однак Сторожук зазначив, що у Нацради не було очевидних серйозних підстав для припинення діяльності ліцензії телеканалу.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua