Єхануров посилає гінців вибивати гроші

Вівторок, 1 серпня 2006, 15:42

Прем'єр Юрій Єхануров стурбований зниженням надходжень коштів до загального фонду держбюджету від великих фінансово-промислових груп.

Про це він повідомив на засіданні Кабінету Міністрів у вівторок, передає Обком з посиланням на Українські новини.

"Таке відчуття, що дехто зробив глибокий вдих і не хоче видихати", - сказав він, припускаючи, що зниження надходжень до бюджету пов'язано з політичною ситуацією в країні і можливій зміні Кабміну.

Єхануров додав, що 31 липня на нараді Кабміну буде дано доручення по створенню спеціальної робочої групи для контролю над надходженнями в бюджет в окремих областях і від окремих фінансово-промислових структур.

"Зараз вийдуть податківці куди треба, допоможуть розібратися", - сказав Єхануров.

Він додав, що усі великі фінансово-промислові структури, що знизили темпи плати в бюджет у 2006 у порівнянні з 2005, будуть звітувати перед Кабміном.

Єхануров не уточнив, про які саме фінансово-господарські структури йде мова.

За словами міністра фінансів Віктора Пинзеника, за 7 місяців у бюджет поступило 50,501 млрд. гривень, у той час як плановий показник складає 50,047 млрд. гривень.

Пинзеник відзначив, що, зокрема, по ПДВ надійшло на 9,2 млрд. гривень більше передбаченого.

У той же час, він відзначив відставання по надходженнях у бюджет по податку на прибуток у розмірі 1,8 млрд. гривень.

Він повідомив про незадовільні показники по надходженню коштів у бюджет у Донецькій області, де надходження склали 69,5% від показника 2005 року за аналогічний період і по Дніпропетровській області - 85,5% від показників 2005.

За даними Міністерства фінансів, 12 областей у березні знизили показники по надходженнях у бюджет у порівнянні з минулим роком, особливо Донецька область, що скоротила цей показник у 3 рази, у тому числі по податку на прибуток у 6 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.powered by lun.ua