Кравчук думає, що Ющенко з Януковичем чай пити не будуть

Вівторок, 8 серпня 2006, 13:43

Перший президент Леонід Кравчук вважає, що співпраця президента Віктора Ющенка з прем'єром Віктором Януковичем і спікером Олександром Морозом не призведе до ще більшої кризи.

"Якщо вони не будуть розглядати політику як родину, де є свої побутові відносини, то вжитися зобов'язані і можуть", - сказав Кравчук в інтерв'ю "Столичным новостям".

"Політика — це не чаювання, де можна говорити про особисті відносини, є відносини офіційно політичні, котрі регулює Конституція. Але останні два роки з Конституцією ніхто не рахується, от і зараз якийсь Універсал хочуть зробити вище її", - додав він.

Кравчук також висловив думку, що Ющенко, подаючи кандидатуру Януковича на посаду прем'єра, "переступив через себе".

"Я знав, що він не хотів прем'єра Януковича, але люди-то хотіли... Він може критично ставитися до Віктора Януковича, але не може критично ставитися до думки дев'яти мільйонів людей", - відзначив він.

Кравчук також сказав, що "думав, що Ющенко піде на розпуск парламенту".

"Але пізно ввечері, коли я слухав виступ Юлії Володимирівни, зрозумів, що Віктор Ющенко внесе кандидатуру Януковича, тому що Тимошенко занадто емоційно заговорила про те, що вибори вже почалися. Знаючи характер політиків, я зрозумів, що вона грає", - сказав він.

На думку Кравчука, "помаранчеві" самі винні у тому, що програли в результаті виборів і не змогли створити демократичну коаліцію.

"Вони винні в тому, що суспільство схвильоване, що молодь сидить у наметах, а біля секретаріату президента бродять усілякі блаженні і юродиві, їх нагороджують орденами і медалями", - сказав він, маючи на увазі активістку Майдану бабу Параску.

"Вся Україна глузує з них, і буде сміятися ще довго. Помаранчеві створили самі собі проблеми, тому що не відрізняють політику від побутових відносин. Те, що можна вирішувати в себе вдома за чашкою чаю, не можна вирішувати в секретаріаті президента", - додав Кравчук.

Він також спрогнозував, що 2009 рік "буде роком зміни керівництва країни, на кого — поки рано говорити".

Українська правдаpowered by lun.ua