Табачник переглядати свята не збирається

Понеділок, 4 вересня 2006, 11:08

Кабінет міністрів не займатиметься обговоренням проекту Закону "Про державні свята".

Таку позицію висловив в понеділок в Одесі віце-прем`єр з соціальних і гуманітарних питань Дмитро Табачник, передає УНІАН.

"Навіть якщо б мені запропонували внести зміни до переліку державних свят, я б відмовився це розглядати", – підкреслив Табачник.

Як повідомлялося, Мінюст розробив нову редакцію проекту Закону "Про державні свята України" і винес його для обговорення на офіційному сайті відомства.

У документі пропонується вважати державними святами історично вагомі дати, які мали місце лише до дня проголошення Незалежності України. Зокрема, День Конституції України - з нагоди ухвалення Конституції України - 28 червня, і День національної єдності - 1 грудня.

Також пропонується вважати святами 22 січня - День Соборності України, 9 березня - Шевченківський день, 9 травня - День Перемоги у Великій Вітчизняній війні і 16 липня - День проголошення державного суверенітету України.

Водночас пропонується вилучити з переліку державних свят Новий рік, Великдень, Різдво Христове, Трійцю, Міжнародний жіночий день і День солідарності трудящих.

Наразі в Україні існує лише одне офіційно певне державне свято – День Конституції.

Кодексом Законів про працю також визначено, що вихідними святковими днями в Україні є 1 січня - Новий Рік, 7 січня - Різдво Христове, 8 Березня - Жіночий день, 1-2 травня - День солідарності трудящих, Великдень (квітень, травень, за місячним календарем), 9 травня - День Миру і Перемоги, Трійця - через 40 днів після Великодня, 28 червня - День Конституції, 24 серпня - День Незалежності.powered by lun.ua