Ющенко сам подаватиме свій законопроект про Януковича

Середа, 4 жовтня 2006, 14:28

В секретаріаті президента схиляються до того, щоб доопрацювати свій варіант проекту закону про кабінет міністрів і внести його на розгляд верховної Ради.

Про це в середу повідомив Радник президента Ігор Коліушко.

"В секретаріаті президента прийнято рішення доопрацювати той проект, який був підготовлений ще в липні для президента "Про Кабінет міністрів" і рекомендувати президенту скористатися своїм правом законодавчої ініціативи внести проект закону на розгляд ВР", - зазначив Коліушко.

Він наголосив. що це передбачено одним з пунктів Універсалу національної єдності.

Коліушко також наголосив, що деякі положення редакції закону про Кабмін не відповідають Конституції. Зокрема, за його словами це стосується права президента вносити кандидатури на посаду міністра закордонних справ та міністра оборони.

Також за його словами, суперечить Конституції і положення. Яке дозволяє лише уряду скасовувати акти голів місцевих державних адміністрацій.

Ще одним порушенням конституції є пропозиція робочої групи дозволити Кабміну в разі негативного висновку щодо впливу на дохідно або видаткову частину бюджетів не включати законопроект до порядку денного.

Таким чином, за словами Коліушка, порушується конституційне право законодавчої ініціативи президента та депутатів.

"Редакція, презентована у вівторок, не враховує більшість зауважень. Які були висловлені секретаріатом від імені президента", - наголосив він.

Коліушко також спростував заяву віце-прем'єра Табачника про те, що цей законопроект ніби-то погоджений із ним. "Наші переговори не були завершено погодженням цих питань (щодо законопроекту)", - наголосив він.

Він наголосив, що робоча група Кабміну "пішла шляхом вилучення" положень, запропонованих секретаріату.

"Відсутня норма щодо державних секретарів, вони не реформують внутрішню організацію міністерств, не створюють системи урядових органів", - зазначив він.

"Українська правда"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування