У Росії злякалися, що "Наша Україна" розжене парламент і скине Януковича

1 перегляд
Четвер, 5 жовтня 2006, 09:30

Перший віце-спікер Держдуми від фракції "Єдина Росія" Любов Сліска вважає, що політичні амбіції деяких українських лідерів можуть привести до нового загострення ситуації в країні і розпуску парламенту.

"Я вважаю, що сьогоднішні сенсаційні заяви керівництва фракції "Наша Україна" про перехід в опозицію до коаліції у Верховній Раді можуть привести, в підсумку, до розпуску парламенту і як результат - загострення політичної боротьби у зв'язку з необхідністю проведення нових виборів", - сказав Сліска "Інтерфаксу" в середу.

На її думку, під загрозою розпуску може виявитися й уряд Віктора Януковича.

Усе це, на думку Сліски, відбудеться в тому випадку, якщо криза в Україні буде розвиватися і "окремі лідери не стримають свої політичні амбіції".

Як вважає Сліска, зараз наочно видні плоди "помаранчевої революції". "І зараз, напевно, багато хто пошкодував, що стояв на Майдані", - додала вона.

Сліска також висловила співчуття у зв'язку з тим, що відсутність стабільності у владних структурах України, насамперед у парламенті, гальмує початок роботи російсько-української парламентської комісії.

"Я, напевно, так і не дочекаюся, коли ми приступимо до конструктивної співпраці", - зазначила Сліска.

За її словами, сторони збиралися зустрітися в грудні, зараз з'явилися сумніви в тому, чи відбудеться така зустріч.

У свою чергу, віце-спікер Держдуми від фракції "Родіна" Сергій Бабурін висловив думку, що з переходом "Нашої України" в опозицію до коаліції у Верховній Раді може відбутися спроба усунення уряду Януковича.

"Я не сумніваюся, що слідом за переходом фракції "Наша Україна" в опозицію буде почата спроба змістити уряд Януковича", - заявив Бабурін.

Він не бачить нічого дивного в тому, що пропрезидентська фракція "Наша Україна" обрала саме такий шлях, оскільки спроба створення широкої антикризової коаліції в українському парламенті, за оцінкою Бабуріна, "була протиприродною: там зібралися політичні сили з діаметрально протилежними цінностями й інтересами".

На думку віце-спікера, заява "Нашої України", у тому числі, рішення відкликати міністрів, може мати більш серйозні наслідки для країни.

"Боюся, що без дострокових парламентських виборів із кризи Україні не вийти", - сказав Бабурін.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua