Генпрокуратура завела справу на суддів, що скривдили росіян

Четвер, 5 жовтня 2006, 10:41

Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти суддів, які винесли рішення на користь норвежців при розгляді позову Telenor до структур російської "Альфа-Груп" у липні цього року.

Про це пише "Комерсант-Україна", посилаючись на свою інформацію.

За останні два дні це вже другий випадок, коли держоргани ухвалюють рішення на користь росіян у ході конфлікту "Альфи" з Telenor, відзначає видання.

Реклама:

Активізацію захисту інтересів "Альфа-Груп" в Україні експерти пов'язують з недавньою зустріччю голови "Альфа-Груп" Михайла Фрідмана з президентом Віктором Ющенком, пише автор матеріалу.

Як випливає з постанови Генпрокуратури від 2 жовтня, щодо суддів Вищого господарського суду Миколи Кузьменка, Ігоря Васищака і Михайла Михайлюка була порушена кримінальна справа за ознаками злочину, передбаченого ст. 375 Кримінального кодексу ("винесення суддею (суддями) свідомо неправомірного вироку, рішення або постанови").

У ГПУ впевнені, що "колегія суддів... незаконно скасувала постанову Вищого господарського суду від 22 грудня 2006 року".

ВІДЕО ДНЯ

Ще торік "Сторм" зажадав у судовому порядку визнати нелегітимними пункти статуту "Київстару", що визначають процедуру обрання ради директорів і президента компанії.

"Альфа-Груп" заявляла, що устав "Київстару" не відповідає українському законодавству, тому що "Сторм" може претендувати на рівне представництво в раді директорів "Київстару" і впливати на призначення президента компанії.

Чинна редакція статуту "Київстару" надає право висувати кандидатуру на посаду голови компанії тільки Telenor. 22 грудня ВГС визнав правоту "Сторм", а 27 червня суд змінив це рішення на користь Telenor, тому що норвезька сторона зажадала перегляду справи через нові виявлені обставини.

У Telenor порушення кримінальної справи щодо суддів, що розглядали конфлікт із "Стормом", розкритикували.

"Я вбачаю в цьому переслідування суддів, які винесли рішення, що не подобається 'Сторму'",– заявив юридичний радник норвезької компанії Олексій Дідковський.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування