Смерть Гонгадзе і замах на Ющенка – ланки одного ланцюга?

Середа, 1 листопада 2006, 11:50

Колишній слідчий і депутат Верховної Ради Ігор Пилипчук, помічником якого працював Георгій Гонгадзе вважає убивство журналіста й отруєння президента Віктора Ющенка ланками одного ланцюга.

"Це ланки одного ланцюга. У них проглядаються ті самі виконавці. Не міняються й ті, хто їх розставляє", - сказав він в інтерв'ю "Известиям".

За його словами, люди, яких звинувачують у вбивстві Гонгадзе не убивали його.

"На цих трьох повісили убивство Гонгадзе, оскільки вони причетні до двох аналогічних злочинів. Їх зробила група міліціонерів, яку називали "ескадроном смерті". Після суду ця трійця одержить сім-вісім років, по амністії їм зарахують рік за три і звільнять практично відразу після винесення вироку", - сказав Пилипчук.

"За наявними у мене даними, вони виконали наказ, викрали Гонгадзе і вивезли з Києва. Убивала його інша група - за розпорядженням тодішнього глави МВС Юрія Кравченка і начальника апарату МВС Едуарда Фере. Вони повинні були налякати Гонгадзе, але переборщили й убили. Після цього смерть журналіста вирішили використовувати проти тодішнього президента Леоніда Кучми", - відзначив він.

"На касетах, нелегально записаних у кабінеті Кучми майором держохорони Миколою Мельниченком, є випади президента на адресу Гонгадзе. На цьому і зіграли. Для оприлюднення плівок Мороз був необхідний. Підкинувши тіло практично на його город, організатори злочину прорахували, що Мороз буде змушений опублікувати дані прослушки", - додав Пилипчук.

За його словами, злочин проти Гонгадзе організовував глава апарата МВС Едуард Фере.

"Це грамотний професіонал, генерал-полковник, він був "сірим кардиналом" у МВС, ми добре знайомі. За офіційною версією, він після убивства Гонгадзе впав у кому і дотепер лежить у госпіталі МВС. Насправді він виявився в Ізраїлю, у Натанії. Цю інформацію я перевірив ще раз через ізраїльтян", - сказав Пилипчук.

Там же, за його інформацією в Ізраїлі, знаходився генерал МВС Олексій Пукач

"Слідство зробило усе, щоб Пукач не з'явився в Україні, щоб він не розкрив карти. Я ніколи не повірю, що генерал ростом 160 см. стрибав у яму і душив двометрового Гонгадзе", вважає Пилипчук.

Також Пилипчук заперечує причетність заступника глави СБУ Володимира Сацюка до отруєння Ющенка.

"Сацюк не труїв Ющенка. Він пропонував йому допомогу на виборах. Заради цього вони і зібралися за вечерею", - вважає Пилипчук.

Пилипчук входив у слідчу комісію, яка розслідувала загибель в автокатастрофі екс-лідера Народного руху В'ячеслава Чорновола.

Екс-слідчий вважає, що і до цієї загибелі "приклали руку" українські спецслужби.

Українська правдаpowered by lun.ua