"Наша Україна" спровокує не просто кризу, а "розстріл Білого дому"?

Вівторок, 7 листопада 2006, 12:19

Політолог Андрій Єрмолаєв називає заяви члена фракції "Нашої України" Петра Порошенка про бажання відмінити політичну реформу початком кризового варіанту розвитку подій.

"Фактично було проголошено, що обирається кризовий варіант розвитку подій", - заявив він у вівторок на прес-конференції, повідомляє УНІАН.

Такий висновок політолог зробив, виходячи із заяв Порошенка про бажання "Нашої України" відмінити політичну реформу; про те, що партія і, відповідно, блок можуть вести себе відмінно від президента, а також виходячи із тези про бажання нового переоб'єднання помаранчевих сил.

"Я думаю, нескладно сконструювати можливий сценарій розвитку подій, враховуючи заявлене", - сказав експерт. За його словами, це дуже тривожний симптом, який свідчить про те, що політики працюють на знищення один одного.

"Учора я не дуже добре почував себе після цих слів, оскільки я дуже добре розумію, що може бути далі. Питання не лише в тому, що "Наша Україна" спробує відмінити політичну реформу. Питання полягає в тому, що це той сценарій, на який не буде відповідей ні у суспільстві, ні у політиків, як відходити з цієї кризи", - наголосив Єрмолаєв.

Він зазначив, що за такого розвитку подій можлива не лише конституційна криза – криза, в якій органи влади не зможуть виконувати свої функції, - але й політичне протистояння з елементами "відкритого протиборства".

У зв'язку з цим Єрмолаєв порівняв події кінця 2006 року в Україні з подіями 1993 року в Росії, які, як відомо, завершилися розстрілом Білого дому.

"Тоді ця криза теж розпочиналася спочатку з конфлікту амбіцій, потім з неможливості домовленості, потім з кризового варіанту як можливої "маленькой победоносной войны", - сказав політолог.

Він не виключив, що такий кризовий варіант розвитку подій президенту пропонують ті політики, які програли "помаранчеві" переговори по коаліції і не змогли настояти на вигідних умовах при переговорах щодо формування широкої коаліції.

"Риторичне запитання: розуміють автори ідеї, що можливий такий варіант? Я стверджую, що розуміють... Але я стверджую: керованими бувають лише перевороти, жодна революція не буває керованою", - наголосив Єрмолаєв.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування