На вихідних Янукович піде в гості до Ющенка

1 перегляд
П'ятниця, 1 грудня 2006, 13:37

Прем'єр Віктор Янукович має намір до свого від'їзду в неділю до Вашингтону обговорити з президентом можливі кандидатури на посаду міністра закордонних справ.

"Буду говорити з президентом. Я до від'їзду (до США) з ним обов'язково переговорю", - сказав Янукович в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" у Донецьку, коментуючи рішення Верховної Ради про відставку з посади міністра закордонних справ Бориса Тарасюка.

Водночас Тарасюк завірив послів-сумісників у незмінності зовнішньополітичного курсу України.

Відповідну заяву він зробив у п'ятницю в Києві в ході зустрічі з 30 главами дипломатичних місій іноземних держав, акредитованих в Україні по сумісництву.

"Закріплені законодавчо зовнішньополітичні пріоритети України залишаються незмінними", - сказав міністр.

Він нагадав, що президент Віктор Ющенко, здійснюючи керівництво зовнішньополітичною діяльністю, заявив, що пріоритети зовнішньої політики української держави, незважаючи на зміни в уряді, будуть залишатися незмінними.

"Безумовно, у зв'язку з приходом до влади в тій або іншій країні нових політичних сил, які до цього перебували в опозиції, може відбутися зміна тактичних підходів до реалізації зовнішньополітичних завдань", - відзначив міністр.

Водночас він підкреслив, що гарантією незмінності зовнішньополітичного курсу України були і залишаються національні інтереси української держави.

"Саме з цього погляду ми розглядаємо нинішню внутрішньополітичну ситуацію в Україні і її взаємозв'язок зі здійсненням зовнішньої політики держави", - додав Тарасюк.

"Україні є, що запропонувати іншим державам", - підкреслив екс-міністр.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua