Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Міністру Януковича довелося пояснити американцям, чому їх обмежують

Вівторок, 5 грудня 2006, 09:26

Міністр економіки Володимир Макуха у рамках візиту української делегації до США пояснив американській стороні причини обмеження експорту українського зерна.

Наприкінці першого дня перебування у США Макуха повідомив журналістам, що відбулися переговори на рівні Міністерства економіки України та Офісу торговельного представника США, під час яких питання обмеження експорту українського зерна також порушувалося.

Макуха пояснив це тим, що американська сторона отримує певні скарги з боку місцевих компаній, які займаються експортом українського зерна.

"Причому в основному вони чомусь вважають, що та ситуація, яка склалася, виникла через те, що уряд нібито хоче таким чином збити ціну на зерно і скористатися цим для того, щоб це зерно закупити", - зазначив міністр.

При цьому він наголосив, що українська сторона надала абсолютно вичерпні й абсолютно повні відповіді і роз’яснення, які свідчать про те, що сьогодні ситуація полягає не в тому, щоб збити ціни на зерно, а в тому, що, згідно з балансами і перевірками, які були проведені цілою низкою міністерств і відомств, наявного зерна недостатньо для того, щоб здійснювати експорт у тих обсягах, які заплановані експортерами.

І саме тому, підкреслив Макуха, були введені ці обмеження.

На запитання, чи задовольнили американців такі пояснення, Макуха зазначив: "Вони прийняли це до відома".

Про розмір розширеної квоти, яка буде визначена урядом на експорт зерна, міністр пообіцяв розповісти після повернення до Києва.

Як відомо, Кабінет міністрів України постановою від 28 вересня 2006 р. №1364 запровадив ліцензування експорту зерна.

28 листопада, на першому з`їзді сільськогосподарських товаровиробників прем`єр-міністр Віктор Янукович заявив, що уряд планує найближчим часом скасувати квотування експорту зерна.

За даними митниці, експорт зернових з України, станом на 21 листопада ц.р., склав 4,9 млн. тонн (у 2005 році - 2,5 млн. тонн). Зокрема, експортовано 2,7 млн. тонн ячменю, 2,1 млн. тонн пшениці і 163 тис. тонн кукурудзи.

УНІАН

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування