Зварич порадив Януковичу почитати свій закон про Кабмін

П'ятниця, 8 грудня 2006, 15:43

Представник президента у парламенті Роман Зварич радить прем’єр-міністру перечитати урядовий проект закону про кабмін перед тим як говорити про звільнення Бориса Тарасюка.

Про це він сказав в інтерв’ю сайту razom.

"Якщо прем’єр наполягає на виконанні рішення парламенту про звільнення міністра закордонних справ Бориса Тарасюка і висловлює таке прохання президенту, то це свідчить про те, що неправомірною була процедура прийняття рішення щодо звільнення Бориса Тарасюка з посади міністра закордонних справ", - зазначив Зварич.

Зварич також порадив прем’єру прочитати проект закону про Кабмін, який був ним же підписаний і схвалений так званим антикризовим урядом.

"У проекті закону, який поданий на розгляд парламенту, ця процедура регламентована", - додав Зварич.

"У законопроекті прописано, що лише за поданням президента парламент може звільнити міністра закордонних справ", - підкреслив він.

"Прем’єр Янукович направив президенту лист з проханням подати таке подання до Верховної ради. Президент ознайомився і повідомив прем’єра про те, що він відхиляє його пропозицію, оскільки вважає, що Борис Тарасюк гідно забезпечує той зовнішній курс, який він визначив для країни", - зазначив Зварич.

Він також нагадав, що у пункті 3 статті 106 Конституції сказано, що президент здійснює керівництво зовнішньої політики держави.

"Єдиним способом, а точніше інституційним механізмом реалізації цього курсу є Міністерство закордонних справ", - наголосив Зварич.

"З цього пункту випливає, що призначення та звільнення міністрів, які працюють в уряді за квотою президента, здійснюється лише за його поданням", - додав представник президента.powered by lun.ua