Путін почув від Бойка і Клюєва "революційні" газові пропозиції

Четвер, 1 лютого 2007, 17:14

Україна має намір повернутися до ідеї створення газотранспортного консорціуму з Росією шляхом обміну частки в українських газопроводах, по яких російський газ експортується до Європи, на доступ до видобутку газу в Росії.

Про це на брифінгу у четвер заявив президент Росії Володимир Путін, повідомляє УНІАН з посиланням на Reuters.

"Йдеться про об`єднання активів, і наші українські партнери хотіли б не тільки створити газотранспортний консорціум, але хотіли б мати можливість увійти до активів видобутку на території Росії", - сказав Путін.

За словами російського президента, на даний час влада України та експерти в Росії готують нові пропозиції, й він планує обговорити їх найближчим часом із президентом Віктором Ющенком і урядом Віктора Януковича.

"Не хочу вас інтригувати, але пропозиції, як це часто буває, носять революційний характер. Нам потрібно подумати. Але інтерес є", - сказав Путін, додавши, що основне питання – "скільки видобутку хоче Україна в Росії й що вона пропонує натомість".

Він додав, що домовлятися у результаті буде "Газпром" "на корпоративному рівні", й дистанціював Кремль від можливої згоди або відмови.

Як відомо, раніше міністр палива та енергетики Юрій Бойко заявив, що створення міжнародного газотранспортного консорціуму можливе в середньостроковій перспективі.

Водночас віце-прем’єр з питань ПЕК Андрій Клюєв заявляв, що Україна має намір запропонувати Росії повернутися до договорів щодо газу 2002 і 2004 років.powered by lun.ua