Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Німці не радять Україні віддавати трубу Росії

П'ятниця, 2 лютого 2007, 07:06

Професор Німецького інституту економічних досліджень Клаудія Кемферт сумнівається, що Україна зможе отримати повноцінний доступ до російських родовищ нафти і газу.

"На початковому етапі Україні справді було би вигідно отримати прямий доступ до російських родовищ нафти і газу. Але з іншого боку, ми маємо приклади і докази того, що насправді Росія не грає у ці ігри за всіма правилами", - сказала Кемферт в інтерв’ю Бі-Бі-Сі.

Вона нагадала, що вже не вперше Росія запрошує іноземних партнерів до своїх родовищ, але потім каже, що цілковитий контроль над ними залишатиметься саме за нею.

"Можливо, Росія лише хоче отримати контроль над українською газо-транспортною системою в обмін на обіцянку доступу до родовищ, але насправді цей доступ виявиться обмеженим чи невигідним. У цьому полягає ризик не лише для України, але для будь-яких інвесторів, які прагнуть потрапити на російський енергетичний ринок", - зазначила Кемферт.

Вона переконана, що в ситуації з Україною Росія прагне лише одного - отримати доступ і контроль над газо-транспортною системою.

"Україні було би нерозумно поступатися контролем над своєю системою, бо це би означало втрату останніх козирів. Газпром може на власний розсуд міняти ціну, але в Україні тоді не буде контраргументів, щоби протистояти монопольному диктату", - зазначила експерт.

Вона також наголосила, що для країн Європи важливо, щоб такі країни як Україна та Білорусія мали одноосібний контроль над власними транзитними потужностями.

На запитання, як ставиться Німеччина до створення газотранспортного консорціуму з Росією та Україною, Кемферт сказала, що тут слід чітко розрізняти між Німеччиною як країною, і німецькими компаніями.

"Німеччина останнім часом значною мірою втратила довіру до Росії як надійного постачальника енергоносіїв, особливо після її останньої суперечки з Білоруссю. А от компанії могли би бути зацікавлені у такому проекті, і вже зараз існують угоди між Газпромом і такими велетами як Еон і Вінтерсхаль", - зазначила експерт.

"Але на урядовому рівні Німеччина залишається дуже підозрілою щодо надійності Росії, і думає над новою енергетичною стратегією, що робить акцент на власних ресурсах і пошуках альтернативних російських джерел енергії", - додала вона.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...