Матвієнко вирішив попсувати радість Тимошенко

Вівторок, 6 лютого 2007, 10:56

Лідер УРП "Собор" Анатолій Матвієнко ініціює збір підписів серед депутатів під поданням до Конституційного Суду з метою визнання закону про імперативний мандат неконституційним.

Про це йдеться у повідомленні, поширеному прес-службою партії у вівторок.

Як зазначено у повідомленні, Матвієнко вважає, що зміни до закону про статус депутатів місцевих рад, згідно з якими у партій з'являється можливість відкликати на свій розсуд депутатів від їхньої політичної сили, є неконституційними.

Саме тому Матвієнко домагатиметься прийняття відповідного рішення Конституційним Судом.

На думку голови партії, цей закон порушує Конституцію в трьох положеннях.

Перше стосується того, що статус депутата місцевих рад, згідно із Основним Законом, має вирішувати партійний орган, а не законодавець.

Другою позицією, що порушує Конституцію є те, що закон містить статтю, яка передбачає зворотну силу закону в часі, що суперечить базовим принципам права.

Також, на думку Матвієнка, згідно із законом, оскарження рішень територіальних виборчих комісій можливе лише до ЦВК, чим порушується невід'ємне право громадянина звернутися за захистом своїх прав безпосередньо до суду.

Окрім того, Матвієнко погоджується з оцінками експертів про недемократичний характер інституту імперативного мандату, і розглядає його запровадження як чергову спробу захопити владу в державі у неконституційний спосіб так званою антикризовою коаліцією та Блоком Юлії Тимошенко.

Також у повідомленні зазначається, що Матвієнко не поділяє у цьому питанні позицію президента, який підписав закон про імперативний мандат 5 лютого 2007 року.

Для направлення до КС подання з приводу визначення відповідності закону Конституції, під таким документом повинні поставити свої підписи 45 депутатів ВР.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua