150 тисячам депутатів дали статус заручників

Вівторок, 6 лютого 2007, 15:35

Комітет виборців України висловлює занепокоєння з приводу підписання президентом закону про так-званий "імперативний мандат".

"КВУ був послідовним противником прийняття цього закону, оскільки вважає, що запровадження "імперативного мандату" стане кроком назад в розвитку української демократії та місцевого самоврядування", - йдеться в заяві.

"Тим більше, зараз очевидним є те, що підписання закону стало наслідком ситуативних політичних домовленостей. Таким чином 150 тисяч депутатів місцевих рад стали заручниками політичних торгів партійних лідерів", - зазначив він.

КВУ наголошує, що даний закон містить антиконституційну норму про припинення повноважень депутатів, які вийшли з фракцій до набуття чинності згаданого закону і нагадує, що українське законодавство не має зворотної сили.

КВУ прогнозує, що "в умовах політичної кризи, застосування такого закону приведе до масових порушень прав депутатів, тиску на них, чисельних судових позовів та посилить політичну корупцію".

КВУ закликає політичні сили та органи влади відповідально поставитися до застосування даного закону та не приймати поспішних рішень на догоду політичній кон’юнктурі.

КВУ також підтримує ініціативу народного депутата Анатолія Матвієнка щодо оскарження положень закону в Конституційному Суді та звертається до народних депутатів із проханням підтримати таке подання.

КВУ звертається до Конституційного Суду з проханням розглянути таке подання в найкоротші терміни.

Також КВУ закликає депутатів місцевих рад у разі тиску на них не піддаватися на провокації, захищати свої права, в разі необхідності звертатися до виборців та ЗМІ за підтримкою, оскаржувати можливі неправомірні дії партійного керівництва в судах.

Українська правдаpowered by lun.ua