Черновецький кинув на призволяще 75% жертв "Еліта-центр"

Середа, 7 лютого 2007, 10:50

Київська міська держадміністрація безкоштовно виділить житло лише чверті обманутих інвесторів "Еліти-центру".

Про це у вівторок на засіданні комісії, створеної для перевірки фактів махінацій ФБГ "Еліта-центр", повідомив заступник голови КМДА Денис Бас, пише "Комерсант-Україна".

За його словами, на дев'ятьох земельних ділянках, виділених Київрадою для компенсації житла потерпілим, буде побудовано близько 1320 квартир.

"Інвестори, що виграли конкурс на право будівництва житла для вкладників "Еліта-центру", погодилися безкоштовно віддати потерпілим 25 відсотків цього житла, тобто приблизно 330 квартир", - пояснив Басс.

Точна кількість осіб, які повинні одержати квартири, дотепер невідома, оскільки самі потерпілі досі не надали мерії список вкладників.

За словами голови комісії КМДА по розслідуванню обставин даної афери Віталія Журавського, це пояснюється тим, що "в ошуканих є різні інтереси, тому вони ніяк не можуть між собою домовитися".

При цьому Журавський підкреслив, що компенсацію одержать не всі. "Бізнесменам, які купували квартири на продаж, ми нічого відшкодовувати не будемо", - заявив він.

У той же час, експерти відзначають, що визначити точну кількість вкладників і встановити, хто з них купував житло для себе, а хто – для наступного продажу, проблематично.

"Точно визначити, хто має право на компенсацію, може тільки суд, а МВС досі не передало туди карну справу, тому що досі не знайдено підозрюваних", - прокоментував ситуацію партнер юридичної фірми "ТЕКТ-Реал" Денис Кузнєцов.

Таким чином, пише видання, з урахуванням судових розглядів і часу будівництва житла, компенсацію інвестори "Еліти-центра" одержать не раніше, ніж через два-три роки.

У середу, обурені рішенням мерії про забезпечення житлом лише 25% вкладники мають намір провести біля будинку КМДА акції протесту "проти повної бездіяльності київської влади".

Як відомо, у вівторок минув рік з початку розслідування квартирної афери фінансово-будівельної групи "Еліта-центр".

У результаті злочинних махінацій ФБГ "Еліта-центр" з будівництвом житла постраждали понад 1,5 тис. інвесторів, а збиток склав близько 400 млн грн.

Організатори афери досі перебувають у розшуку.powered by lun.ua