Ющенко хоче, щоб суд припинив монополізм влади

Середа, 7 лютого 2007, 14:19

Опублікування закону про Кабмін є свідченням як в українському політикумі порушуються домовленості.

Про це заявив на брифінгу у середу керівник секретаріату президенту Віктор Балога.

"Я хочу сказати, що опублікований закон переконливо засвідчив, як в українському політикумі порушуються зобов’язання. Я хочу нагадати, президент, голова ВР та прем’єр-міністр домовилися спільно розробляти законопроект про Кабінет міністрів. Ця домовленість була публічно оголошена і так само публічно порушена", - зазначив голова секретаріату.

"Закон порушував Конституцію ще на стадії розробки – це офіційно визнав і Мороз. Президент неодноразово вносив свої поправки, які б унеможливили ухвалення неконституційного закону, але парламентська коаліція і уряд зробили все, щоб цього не сталося", - додав він.

Балога нагадав, що 5 лютого президент Віктор Ющенко вніс подання до КС щодо визнання неконституційності закону про Кабмін.

"Підставою стало порушення принципу ухвалення закону", - зазначив Балога.

Він також наголосив, що "закон про кабмін – це юридична підробка".

"Президент не міг піти на цю фальсифікацію. За регламентом зміна будь-якого речення, слова чи коми має голосуватися в Раді. Ніяких маніпуляцій з текстом бути не може. Я вважаю, що це кримінальний злочин", - додав він.

"Вердикт КС має стати на захист закону і волі громадян, які прагнуть обирати сталу демократію, а не владний монополізм. Це позиція глави держави", - наголосив голова секретаріату.

Водночас Балога підкреслив, що президент готовий продовжувати діалог з парламентом і урядом і круглий стіл "відбудеться за будь-якої погоди".

"Президент гуртуватиме еліту навколо національних інтересів. Якщо президент має терпіння, то його повинні мати й інші гілки влади", - зазначив він.

Українська правдаpowered by lun.ua