Ющенко доручив Медведьку розібратися з Печерськими судом

Четвер, 5 квітня 2007, 12:04

Президент України Віктор Ющенко доручив генпрокурору Олександру Медведьку розслідувати інцидент, який стався у четвер вранці у Печерському районному суді Києва.

"Прошу терміново вивчити всі обставини і взяти на прокурорський контроль це питання", – сказав Ющенко на зустрічі з Медведьком, повідомляє прес-служба президента.

У свою чергу, Медведько поінформував президента про заходи, які здійснюються Генпрокуратурою після підписання указу президента від 2 квітня та прийняття постанов Верховної Ради та Кабінету міністрів.

За його словами, на нараді колегії ГПУ перед її учасниками було "поставлено конкретне завдання" – прокуратура не повинна втручатися в політичну ситуацію в країні і має діяти виключно у правовій площині.

"Основне завдання – не допустити політизації діяльності правоохоронних органів", – підкреслив Медведько.

3 квітня, після зустрічі президента з керівниками силових відомств, відповідну письмову вказівку Генпрокуратура направила прокурорам областей.

Йдеться, перш за все, про забезпечення належної організації роботи прокуратур, ефективне і оперативне реагування на виявлені порушення. Також місцеві прокуратури мають "вжити вичерпних заходів" для усунення порушень у законодавстві – від кого б вони не виходили – та для поновлення порушених прав, повідомляє прес-служба президента.

Медведько повідомив, що за вказівкою ГПУ, місцеві прокуратури також повинні забезпечити ефективний прокурорський нагляд за дотриманням законів у діяльності інших правоохоронних органів, здійснювати свої повноваження на підставі Конституції та законів, "не допускати незаконного втручання чи впливу з будь-яких політичних органів державної влади та місцевого самоврядування".

Крім того, обласні прокурори повинні "виключити випадки участі прокурорських слідчих працівників у проведенні політичних заходів та агітації, не допускати втягування їх у політичне протистояння".

"Хочу сказати, що криміногенна ситуація в Україні загалом є стабільною, надзвичайних подій немає", – відзначив Медведько.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!