Суперечки Ющенка, Януковича і Мороза опустили рейтинги України нижче плінтуса

2 перегляди
Четвер, 5 квітня 2007, 20:31
Рейтингове агентство "Standard & Poor's" переглянуло прогноз по рейтингах України зі "стабільного" на "негативний" у зв'язку з погіршенням політичної ситуації і пов'язаними з цим ризиками економічної політики.

Про це повідомляє російське агентство РІА Новини з посиланням на прес-реліз S&P.

"Перегляд прогнозу викликаний посиленням розбіжностей між прем'єр-міністром Віктором Януковичем і президентом Віктором Ющенко, які почалися ще з часів так званої "помаранчевої революції" у 2004 році", - відзначив кредитний аналітик S&P Моріц Крамер.

"Конфлікт досяг кульмінації цього тижня, коли президент зажадав проведення нових парламентських виборів до кінця травня", - йдеться у повідомленні, і відзначається, що парламент відхилив цю вимогу, а Кабмін відмовився фінансувати проведення виборів.

S&P відзначає, що "економічна і податково-бюджетна політика ніколи не були пріоритетами уряду Януковича, але політична турбулентність теперішнього моменту, як видно, призведе до зниження і без того помірних реформістських амбіцій".

На думку аналітиків агентства, якщо дострокові вибори все-таки будуть проведені, вони, найімовірніше, не призведуть до формування орієнтованого на реформи і ринок уряду, особливо, якщо до влади повернеться лідер опозиції Юлія Тимошенко.

"Це може прискорити процес поступового в даний момент збільшення цін на газ, імпортований з Росії, що, у свою чергу, завдасть удару по винятково енергоємній економіці України", - йдеться у повідомленні.

Аналітики S&P відзначають, що швидко збільшується кредитування приватного сектора, а також зростаюча зовнішня заборгованість банківського сектора підсилили схильність економіки України до несприятливих змін.

"Прогноз "негативний" відбиває зростаючі ризики того, що Україна може прийти до повномасштабної конституційної кризи, яка паралізує прийняття політичних рішень і значно зменшує перспективи економічного росту", - підкреслив Крамер.

При цьому в S&P відзначають, що "політичні ризики доповнюються структурними слабкостями економіки", а "поглиблення або значне затягування політичної кризи поставлять під ризик ризикові економічні досягнення минулих років і призведуть до зниження суверенних рейтингів України".

Поки ж S&P підтвердило суверенні рейтинги України на поточних рівнях: довгостроковий кредитний рейтинг ВВ- по зобов'язаннях в іноземній валюті, довгостроковий рейтинг ВВ по зобов'язаннях у національній валюті, а також короткостроковий рейтинг В.

У той же час, аналитики S&P вважають, що "зміцнення політичної стабільності і, щонайменше, помірний прогрес у модернізації інституційної й економічної структури могли б стати передумовою зміни прогнозу - знову на "стабільний".

Водночас міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings не змінюватиме суверенний рейтинг України.

Fitch Ratings заявило, що поточне посилення політичного напруження в Україні призводить до підвищення політичного ризику у короткостроковій перспективі, "але країна має гарні економічні показники".

"Давні побоювання Fitch відносно політичного ризику вже відображені в рейтингу дефолту емітента України в іноземній валюті, який знаходиться на рівні "ВВ-" (ВВ мінус), прогноз "Позитивний". Тобто, достатньо низький на фоні відносно сприятливих макроекономічних і фінансових показників", - сказано у повідомленні агентства, яке цитує Мінфін.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua