Кучма оголосив єдину умову дострокових виборів

Понеділок, 7 травня 2007, 13:07

Екс-президент Леонід Кучма вважає головною умовою проведення дострокових парламентських виборів повернення усіх учасників конфлікту до правового поля.

Про це він заявив під час свого виступу на круглому столі в Українському домі.

"Як ми бачимо, сьогодні ми цигани з однієї сторони, а з іншої - білі. Ми не знаємо, не чуємо позицію і опозиції, і президента, які шляхи виходу вони бачать сьогодні", - сказав Кучма, коментуючи відсутність на зустрічі представників президента і опозиції.

"Це попередня радість, що криза закінчилась. Головне для всіх – знайти вихід. Те, що я чув про проведення дострокових виборів – це дійсно правильний напрямок", - заявив екс-президент.

При цьому він зауважив, що йому "важко, як і будь-якій іншій людині, зрозуміти, що відбувається у країні".

"Я поділяю думку, що з точки зору об'єднання України, найкращою була б коаліція "Регіонів" і "Нашої України", але ми знаємо скільки там підводних течій і порогів було б у такій коаліції", - зазначив Кучма.

"Те, що сьогодні існує коаліція з представників Партії регіонів, Соцпартії і КПУ, ви знаєте наші стосунки з окремими політичними силами, але більш міцної коаліції ніж, сьогодні існуюча, я не бачив", - додав він.

На думку екс-президента, "вони показали, що, незважаючи на багато ідеологічних протиріч, на різність поглядів на економічний шлях розвитку країни, вони знаходять золоту серединку, яка дає можливість поступально розвиватися економіці".

"Те, що сьогодні у нас парламентсько-президентська модель, яка дійсно дає можливість утворювати більшість, яка формує уряд, і разом вони беруть відповідальність за країну – я думаю, це благо", - заявив Кучма.

"А президент отримав повноважень більше, ніж у будь-якій парламентсько-президентській республіці. Він отримав право вносити кандидатуру міністра оборони, закордонних справ. У нас сталося так, що це пішло не на пользу, а навпаки", - додав він.

На переконання екс-президента, "якщо робити зміни до Конституції, то треба розуміти, що уряд має бути замкнутою структурою, а механізми взаємодії президента з відповідними міністерства, якщо треба, то написати, якщо хтось чогось не розуміє".

"У президента є головний орган – РНБО- будь-ласка, через цей орган вирішуй усі стратегічні проблеми в області міжнародної політики і оборони. І СБУ, до речі, під ним. Головне, що отримав президент - право розпуску парламенту, це той ричаг, до якого ми ще відносимось не на ви", - зауважив Кучма.

Він заявив, що не підтримує тезу про ліквідацію бар'єру до парламенту: "Будуть купувати села, де кілька тисяч, щоб одна людина могла пройти і партій буде не 130, а 330. Ми коли йшли на 3% - то з потугою".

Перед своїм виступом Кучма зазначив, що вирішив взяти слово, "зважаючи скільки компліментів лунає на мою адресу з усіх трибун, практично з вуст усіх політичних сил".
powered by lun.ua