Симоненко наслухався Мороза і думає, як поставити заслін

Понеділок, 7 травня 2007, 15:40

Комуністи вимагають внести зміни до Конституції, які б дозволяли парламенту саморозпускатись, а вже потім іти на вибори.

У коментарі журналістам лідер Компартії Петро Симоненко наголосив, що у комуністів - найконструктивніша позиція, оскільки вони пропонують повернути весь процес у конституційне русло, повідомляє УНІАН.

Зокрема, за його словами, комуністи переконані, що необхідно починати переговори з того, що вибори мають бути законними і конституційними.

А для цього, зазначив лідер КПУ, необхідно внести зміни до Конституції, зокрема норму, яка передбачає можливість саморозпуску Верховної Ради.

"Іншого шляху просто немає, бо Конституційний Суд заблокований, і, виходячи з того, який незаконний указ видав президент, не можна розпочинати процес виборів", - сказав Симоненко.

Він також зазначив, що не бачить нічого складного в тому, що для внесення змін до Конституції потрібно провести, щонайменше, дві сесії парламенту:

"Хіба ми з вами не повинні думати про те, що головне сьогодні – поставити в першу чергу заслін незаконним діям, які призведуть до перманентної руйнації законодавчого поля і перманентного процесу відставки ВР (і для наступного парламенту також)".

"Коли сьогодні виникають підстави, що президент може коли завгодно знаходити мотиви для відсторонення законодавчої гілки влади – це є реальна загроза демократії в суспільстві", - додав Симоненко.

На запитання, чи погоджується Партія регіонів з позицією комуністів, лідер КПУ відповів ствердно:

"Так, ми спочатку домовились, коли працювали над проектом постанови, що саме наша постанова передбачає, що ми повинні внести зміни до Конституції, і після того розпочати процес змін до того чи іншого закону".

На питання, чи підтримують комуністи ідею дострокових виборів, він заявив, що "комуністи - за законність проведення виборів".

Симоненко також висловив переконання, що необхідно створити рівні умови для всіх партій, які братимуть участь у виборах.

Як відомо, за необхідність внесення до Конституції норми, яка б дозволяла Верховній Раді саморозпускатися, виступали екс-президент Леонід Кравчук та спікер Олександр Мороз.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування