У НАТО не знають іншого такого партнера як Україна

Четвер, 5 липня 2007, 08:37

Україна має продовжувати суттєві реформи у галузі безпеки й оборони і має сама вирішувати, чи хоче вона рухатися в напрямку членства в НАТО.

Про це заявив генеральний секретар альянсу Яап де Хооп Схеффер в інтерв’ю кореспонденту Радіо "Свобода" та іншим українським журналістам.

За кілька днів до 10 річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО генсек альянсу вказав на те, що у двосторонніх відносинах між Україною і НАТО за десять років очевидні дві фази.

"Ми бачили фазу, коли я прийшов як Генеральний секретар у 2004 році, до важливих подій в Україні. Ми мали відносини з Україною, які були дуже плідними і позитивними, як ми маємо це зараз на основі щорічних цільових планів, а саме таким шляхом ми структуруємо наше партнерство", - зазначив він.

За словами Яапа де Хооп Схеффера, жоден із партнерів, окрім України, не бере участь у всіх операціях Альянсу.

"Я просто не знаю іншого такого партнера", - наголосив він.

Генеральний секретар НАТО зазначив, що Україні слід продовжувати змістовні реформи, зокрема, безпекову реформу, оборонну реформу.

На запитання, що в Україні досить низька громадська підтримка ідеї членства в НАТО Яап де Хооп Схеффер відповів:

"Я ніколи не коментую показники опитувань громадської думки. Але я знаю, що в Україні, безумовно, є групи, які критично ставляться до членства в Альянсі. Це їхнє законне право – я знову наголошую, що не маю наміру втручатися в українські дискусії".

"Ми не йдемо в Україну для того, щоб "продати" НАТО. Ми не торгуємо НАТО, ми пояснюємо, чим є НАТО", - додав він, зазначивши, що альянс має допомогти людям, які критично ставляться до НАТО, дізнатись більше "про те, чим є НАТО і що НАТО робить".

При цьому генсек зазначив, що багато людей в Україні "зростали за часів "холодної війни", коли НАТО було суперником, якщо не сказати ворогом".

"Але зараз ми маємо абсолютно інші перспективи. Ми живемо в іншому світі", - наголосив він.


Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.