Соціологи чомусь вирішили, що Ахметов стане прем’єром

Четвер, 5 липня 2007, 16:39

Наступним прем’єр-міністром України, за прогнозом соціологів, стане Рінат Ахметов або Юлія Тимошенко.

Про це заявив у четвер на прес-конференції в УНІАН голова ради директорів Інституту політичних та соціологічних досліджень ім.Т.Г.Шевченка Володимир Бондаренко.

"На наш погляд, після парламентських виборів, у разі, якщо переможуть Партія регіонів і комуністи, тобто у разі, якщо буде червно-блакитна коаліція наступна, то новим прем’єр-міністром буде обраний Рінат Ахметов. Ми констатуємо це ще й тому, що Віктор Янукович сам свого часу казав, що Ахметов може бути наступним прем’єр-міністром", - сказав він.

По-друге, за словами Бондаренка, "у зв’язку з тим, що у таборі Партії регіонів зараз відбуваються, на мій погляд, серйозні домовленості з представниками президента, яким не вигідна конфронтація в країні, потрібен поміркований новий прем’єр-міністр. І великий бізнес якраз таким бачить Ріната Ахметова".

Крім того, за словами соціолога, це вигідно і самому Ахметову, тому що таким чином він потрапляє "у клуб найвищих державних діячів", може після цього зустрічатися з керівниками багатьох держав. "Це своєрідна легітимізація політична його бізнесу", - зауважив Бондаренко.

Водночас, за його словами, у разі перемоги демократичних сил новим прем’єр-міністром буде обрана лідер БЮТ Тимошенко.

На запитання журналістів, чи погодиться нинішній прем’єр-міністр Янукович зараз на кандидатуру Ахметова на посаду керівника уряду, Бондаренко відповів: "Я думаю, він погодиться, бо в такому випадку він погодиться на посаду спікера для того, щоб залишитись на політичному плаву".

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.