Якщо Кириленко й Луценко зіллються, їх не пустять на вибори

2 перегляди
Субота, 7 липня 2007, 16:36

Єдина національно-демократична партія на базі виборчого блоку "Наша Україна - Народна самооборона" може бути створена тільки після проведення позачергових парламентських виборів.

Про це заявив лідер Народного Руху України Борис Тарасюк на прес-конференції в суботу в Києві.

"До виборів неможливо створити єдину партію, бо тоді міняється суб'єкт, який не може йти на вибори", - відзначив він.

Тарасюк нагадав, що відповідно до закону про політичні партії, партія має право брати участь у виборах у тому випадку, якщо вона зареєстрована за рік до цих виборів.

Він підкреслив, що під час обговорення питання про створення єдиної партії на базі НУ-НС мова про ліквідацію Народного Руху України взагалі не йшла.

За словами Тарасюка, зараз питання стоїть про створення блоку демократичних сил. "Наступним етапом, як я бачу, вони (партії в складі блоку) повинні пройти виборчий процес", - відзначив Тарасюк, додавши, що тільки після цього необхідно повернутися до ідеї створення єдиної національно-демократичної партії.

"Цей процес буде непростим. Ми його почали, запропонувавши наше бачення", - сказав він.

Останнім етапом створення єдиної партії Тарасюк бачить об'єднавчий з'їзд, якщо партії приймуть рішення про саморозпуск.

У той же час, за його словами, є ще один варіант створення єдиної партії - внесення змін до закону про політичні партії, які б передбачали процедуру об'єднання декількох партій в одну. На даний момент закон не передбачає такої процедури.

"Думаю, це був би найкращий вихід, щоб не завдавати удару по авторитету тих партій, що будуть входити в єдину партію", - відзначив Тарасюк. За його словами, НРУ буде ініціювати такі поправки до закону.

Тарасюк також повідомив, що центральний провід (керівний орган) НРУ в суботу підтримав дії керівництва партії щодо формату участі НРУ в позачергових парламентських виборах 30 вересня.

У той же час, народно-демократична партія вважає неприйнятними умови для входження в блок "Наша Україна - Народна самооборона", що стосуються наступного саморозпуску партії, йдеться в заяві НДП за підсумками розширеного засідання політвиконкому партії.

"Інтерфакс-Україна"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua