Виборці думають, що на виборах 2007 буде гірший шабаш ніж у 2004

Понеділок, 3 вересня 2007, 17:47

Напередодні дострокових парламентських виборів тільки 28% виборців упевнені, що передвиборчі гонки пройдуть вільно і чесно.

Такі результати соцопитування оприлюднили Фонд "Демократичні ініціативи" і фірма "Юкрейніан соціолоджі сервіс".

Разом з тим, 52% висловили впевненість у зворотному, ще 20% опитаних не визначилися.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі фонду, населення України завжди скептично ставилося до того, що виборчі гонки будуть проходити чесно, а їх підсумки будуть підбиті справедливо.

"Але таких очікувань фальсифікацій, як перед нинішніми достроковими парламентськими виборами, не було навіть напередодні президентських виборів 2004 року", - відзначили соціологи.

Зокрема, відповідно до соцопитування, у повній або навіть відносній чесності підрахунку голосів упевнені тільки 27% населення. Разом із тим, 41% респондентів допускає, що результати можуть бути перекручені, а 19% вважають, що усе буде обов'язково підтасовано.

Найменша впевненість у чесності виборів характерна для виборців Компартії та Партії регіонів. У той же час, небагато оптимістичніші виборці "Нашої України" та БЮТ.

22,3% опитаних заявили, що вони довіряють Центвиборчкому. У той же час, 43,8% відзначили, що навпаки не довіряють. Майже 34% вагалися з відповіддю.

Крім того, виборці партій і блоків, що набирають менш ніж 3%, довіряють ЦВК ще менше.

У порівнянні із ситуацією на виборах 2006 року наразі населення України вважає роботу спостерігачів більш значущою.

Зокрема, 40,3% опитаних думають, що найбільш корисною є діяльність українських спостерігачів від партій і блоків.

38,6% респондентів заявили, що найбільш корисними є вітчизняні спостерігачі від громадських організацій. 29,7% вважають найбільш корисними міжнародних західних спостерігачів, 24,7% - міжнародних спостерігачів від країн СНД.

У той же час, 17,1% українців відзначили, що від усіх спостерігачів немає жодної користі, а 12,8% не змогли відповісти на це питання.

Соцопитування проводилося 19 червня - 2 липня 2007 року. Методом інтерв'ю були опитані 2000 респондентів, що представляють доросле населення України у віці від 18 років. Опитування фінансувалося Міжнародним Фондом "Відродження".powered by lun.ua