Газети просили не писати поганого про Януковича, а пенсії не перераховувати вниз

П'ятниця, 7 вересня 2007, 15:47

Робочі поїздки по країні президента Віктора Ющенка та прем‘єр-міністра Віктора Януковича Комітет виборців схильний розцінювати як приховані форми агітації.

Про це йдеться в звіті КВУ, поширеному у п’ятницю.

Також як агітацію в комітеті розцінюють роз‘яснювальну кампанію щодо "Соціальних ініціатив" президента, яка ведеться силами державних адміністрацій.

І хоча Ющенко не є безпосереднім учасником виборчої кампанії, він залишається почесним головою "Нашої України", а його вислови під час повторюють основні програмні засади НСНУ, йдеться у звіті.

Виключно як агітаційний захід партій, що входять до коаліції, КВУ розцінює скликання сесії парламенту 5 кликання. Під час цього зібрання лунали заклики голосувати за конкретні політичні сили, при цьому використовувалась теле- і радіотрансляція за бюджетний кошт.

Так само різні заходи для агітації використовують і на місцях.

Зокрема у Вінницькій області для проведення масових заходів за участі лідеру БЮТ Юлії Тимошенко 05.09.2007 р. у м. Вінниці в учбовий час були залучені студенти Вінницького національного технічного університету. Ректор ВНТУ Мокін - №209 у виборчому списку БЮТ.

Начальником Головного управління Пенсійного Фонду України в Одеській області Анатолієм Соловйовим було адресовано лист керівникам управлінь ПФУ в районах, містах області. В ньому урядовець фактично накладає мораторій на перерахунок пенсій у бік зниження до 30 вересня 2007 р.

Під час святкування Дня народження Одеси один з парапланів, що брав участь у святковому авіашоу над Потьомкінськими сходами, викинув помаранчевий вимпел із символікою "Нашої України". Святкові заходи організовувала Одеська міська рада.

У Слав’яносербську Луганської області на центральній площі відбувся мітинг із використанням символіки, прапорів, пісень і девізів Партії регіонів.

У робочий час співробітники організацій райцентру (у тому числі держслужбовці) були в наказовому порядку спрямовані на мітинг.

За підрахунками КВУ близько третини керівників та заступників керівників місцевих адміністрацій, органів місцевого самоврядування формально задіяні у виборчій кампанії.

Але, не зважаючи на численні заяви, більшість з них не пішли у відпустку. Ті ж, хто заявили про відпустки, здебільшого продовжують виконувати свої обв’язки.

Найбільш жорсткими проявами адмінресурсу КВУ вважає використання власних посадових повноважень для протидії конкурентам або тиску на виборців.

Наприклад, представники штабу Партії регіонів провели бесіди з окремими редакторами районних газет з вимогою не друкувати критичні матеріали на адресу Віктора Януковича та Партії регіонів. Така бесіда відбулась з редакторами Брусилівського, Червоноармійського, Баранівського та деяких інших районів.
powered by lun.ua