ЦВК не обіцяє цього тижня оголосити результат виборів

Понеділок, 8 жовтня 2007, 12:21

Члени Центральної виборчої комісії сподіваються, що офіційні результати виборів Верховної Ради будуть оголошені до 15 жовтня.

"Я думаю, (результати виборів будуть встановлені) числа 14-15, навряд чи раніше", - сказав заступник голови ЦВК Андрій Магера, цитують "Українські новини".

Член ЦВК Олександр Чупахін висловив надію, що результати будуть встановлені в визначений законом строк.

"Сподіваюся, до 15 жовтня, у встановлений законом строк, будуть оголошені результати виборів", - сказав він.

У той же час, Чупахін зазначив, що таке оголошення результатів може відбутися, тільки якщо суд не заборонить ЦВК встановлювати їх.

Він повідомив, що на сьогодні у судах розглядаються позови щодо невизнання результатів виборів на деяких дільницях.

Член ЦВК Тетяна Лукаш повідомила, що в комісію не надходили серйозні скарги від учасників виборів.

"У ЦВК в основному надходять повідомлення про те, що результати підрахунку або якісь заяви й скарги надходять в окружні виборчі комісії", - сказала Лукаш.

За словами Магери, основні скарги, які надійшли в Центвиборчком, стосуються невідповідності або неточностей у протоколах окружкомів.

"Є скарги, заяви від Партії регіонів, від представника Партії регіонів, від Соціалістичної й Комуністичної партій", - сказав Магера.

Як відомо, за попередніми даними у Верховну Раду проходять Партія регіонів - 34,37%, Блок Юлії Тимошенко - 30,71%, Блок "Наша Україна - Народна Самооборона" - 14,15%, Комуністична партія - 5,39%, Блок Литвина - 3,96%.

Голосування пройшло 30 вересня. За законом, ЦВК має оголосити результати виборів впродовж 15 діб із дня їх проведення.

powered by lun.ua