"Нафтогаз" обіцяє залишити Харківщину без тепла

Четвер, 1 листопада 2007, 14:47

НАК "Нафтогаз України" заявляє, що опалювальний сезон у низці районів Харківщини розпочнеться лише після повного погашення заборгованості КП "Дирекція розвитку інфраструктури території" за спожитий природний газ.

Так, компанія висловлює підтримку жорстких заходів ДК "Газ України" із підвищення платіжної дисципліни підприємств ТКЕ Харківщини, повідомляє прес-служба відомства.

"Нафтогаз України" закликає керівників підприємств ТКЕ-боржників та місцевих органів влади з свого боку вжити всіх необхідних заходів для забезпечення стовідсоткових розрахунків за природний газ протягом опалювального сезону 2007-2008 років.

Незадовільна платіжна дисципліна підприємств ТКЕ, що суттєво збільшують обсяги споживання газу в осінньо-зимовий період, несе суттєву загрозу стабільним та повним розрахункам за паливо, що імпортується НАК "Нафтогаз України".

Подальше нарощення заборгованості підприємств ТКЕ неминуче позначиться на розрахунках за імпортний газ, що несе суттєву загрозу енергетичній безпеці держави.

За даними оперативного моніторингу компанії, населення України справно сплачує рахунки, майже стовідсотково розраховуючись за надані комунальні послуги.

При цьому зібрані підприємствами ТКЕ кошти у низці регіонів доходять до ДК "Газ України" лише частково, таким чином, осідаючи у кишенях місцевих керівників, зазначають у компанії.

НАК "Нафтогаз України" постійно відстежує випадки недоплати за спожите паливо та передає зібрані відомості до правоохоронних органів.

Компанія нагадує, що не забезпечуючи своєчасну та у повному розмірі оплату за природний газ, місцеві керівники брутально порушують закон.

Компанія наголошує, що буде вимагати від правоохоронних органів притягнення до відповідальності осіб, винних у протиправній діяльності.

Як відомо, у вівторок голова Харківської ОДА Арсен Аваков звинуватив ДК "Газ України" у здирництві, у відповідь на що компанія заявила про намір судитися з губернатором.

Крім того, компанія заявила, що опалювальний сезон у кількох районах Харківщини не розпочнеться, допоки не будуть погашені борги КП "Дирекція розвитку інфраструктури території".

ДК "Газ України" заявила, що зазначене підприємство контролюється самим Аваковим.powered by lun.ua