Балога пояснив "Регіонам", що Універсал – "не дамський роман"

Четвер, 1 листопада 2007, 15:13

Глава секретаріату президента Віктор Балога сумнівається у доцільності розробки нового документу на зразок Універсалу національної єдності 2006 року і вважає відповідну пропозицію представників Партії регіонів нещирою.

Так він відреагував на слова члена Партії регіонів Юрія Мірошниченка про необхідність повернення до ідей Універсалу національної єдності та віднаходження спільного курсу розвитку країни, повідомляє прес-служба президента.

"Прикро, що слова про значущість Універсалу говорять політики з партії, яка ледь не наступного дня після підписання цього документа відмовилася від виконання взятих зобов'язань", - зазначив Балога.

"Апеляція до цінностей Універсалу зрадниками його ідей – не більше, ніж фальш з короткостроковою політичною метою", - додав він.

Водночас Балога відзначив, що більшість пунктів Універсалу не втратили актуальності, оскільки визначають магістральні напрямки розвитку країни.

Цей документ містить в собі продуманий інструментарій еволюції держави у найважливіших сферах, тому його варто використовувати при розробці політичних рішень як шкалу відповідності національним інтересам України.

"Президент Віктор Ющенко вітає такий підхід, про що він заявив під час візиту в Румунію. Його слова – це підтвердження того, що Універсал не втратив сили в контексті розвитку нинішніх політичних процесів", - зазначив Балога.

Він висловив сумнів у доцільності розробки нового документа на зразок Універсалу національної єдності, укладеного у 2006 році.

"Той досвід був унікальною спробою розблокування політичного клінчу, вирішення першочергових завдань життєдіяльності держави. Однак саме в силу унікальності такий крок неможливо повторити", - сказав Балога.

"Універсал не підлягає перевиданню, як якийсь дамський роман. Президент недвозначно заявляв, що універсали не можуть бути ширмою для оборудок безвідповідальних політиків", - додав він.

"Така форма порозуміння, як Універсал, буде ефективною тільки після виходу нашого політикуму на якісно вищий рівень культури дотримання своїх зобов'язань", – резюмував глава секретаріату.powered by lun.ua