Тільки в Білорусії зрозуміли, що Росія зробила з нафтою

Четвер, 1 листопада 2007, 17:50

Вихід Росії з угоди про узгоджену політику в області транзиту нафти і нафтопродуктів по магістральних трубопроводах СНД дозволить знизити залежність російських суб`єктів господарювання від транзитних країн.

Як передає кореспондент УНІАН, таку думку висловив посол Росії в Білорусі Олександр Суріков у середу на прес-конференції в Мінську.

"Це менша залежність російського бізнесу від економічних і політичних рішень країн-транзитерів. Це одвічна боротьба. Ситуацію з нафтою можна спроектувати на білоруські МАЗ або МТЗ. Вони ж теж хотіли продавати, в обхід посередницьких структур", - сказав Суріков.

На його думку, вихід Росії з угоди "не позначиться на Білорусі". "Ми працюватимемо, як і працювали, за двосторонніми напрямками. Все одно в області тарифів на транзит ми наближатимемося до загальноприйнятих цін", - вважає він.

Відповідаючи на запитання, чи ускладниться у зв`язку з виходом Росії з угоди доступ Білорусі до ресурсів Казахстану, Суріков задав зустрічне запитання: "А чим він був легкий?". "Все одно Білорусь не обмине трубопроводи, що пролягають по території Росії. І так і так треба домовлятися з Росією", - додав посол Росії в Білорусі.

Уряд РФ видав розпорядження про припинення участі РФ в тимчасовій Угоді про узгоджену політику в області транзиту нафти і нафтопродуктів по магістральних трубопроводах СНД. Розпорядження підписане прем`єр-міністром Віктором Зубковим за пропозицією МЗС РФ і Мінпроменерго РФ.powered by lun.ua