Скандальну Катерину II надала одеситам у тимчасове користування людина Вітренко

Четвер, 1 листопада 2007, 21:55

Пам`ятник засновникам Одеси буде переданий на баланс комунального підприємства "Муніципальний музей приватних колекцій ім. Блещунова".

Про це заявив на засіданні виконкому Одеської міської ради начальник міськуправління охорони об`єктів культурної спадщини Володимир Мещеряков, повідомляє УНІАН.

За його словами, поки що фігури засновників Одеси - статуї Григорія Потьомкіна, Платона Зубова, Йосипа Дерібаса і Франца Деволана - перебувають на балансі Одеського історико-краєзнавчого музею.

Решта фрагментів пам`ятника, включно з фігурою Катерини II, належать меценатам пам`ятника (членам сім`ї депутата міськради Руслана Тарпана, обраного за списком Блоку Вітренко "Народна опозиція").

“Скульптури формально надані місту в тимчасове користування”, - сказав Мещеряков.

Як відомо, 27 жовтня, було відкрито пам’ятник засновникам міста, центральною фігурою якого є постать російської імператриці Катерини II.

Під час відкриття пам’ятника відбулася бійка за участі членів всеукраїнського об'єднання "Свобода" й Українського козацтва, які намагалися перешкодити церемонії й прорвати кордони міліції на Єкатерининській площі.powered by lun.ua