Суркіс хоче врятувати Черновецького і Януковича від витрат

П'ятниця, 2 листопада 2007, 17:04

Президент Федерації футболу України Григорій Суркіс вважає, що суд може ухвалити рішення про демонтаж торгово-розважального комплексу перед НСК "Олімпійський" без компенсації забудовникам.

Про це він сказав під час прямої лінії, відповідаючи на запитання читачів газети "Спорт-Экспресс", повідомляє УНІАН.

"Згідно з Цивільним кодексом, якщо порушено права, зокрема забудовано суміжні території "Олімпійського" - сьогодні будівництво на шість метрів охопило вже територію стадіону, - ми можемо претендувати в суді на виграш процесу, щоб цю споруду було демонтовано, відповідно без жодних питань, пов`язаних із компенсацією вартості робіт, які провів забудовник", - сказав Суркіс.

При цьому він підкреслив, що з 2004 року, коли почалося будівництво, МНС, пожежні, СБУ, Генпрокуратура неодноразово звертали увагу забудовника на незаконність робіт.

Окрім цього, Суркіс нагадав, що підписано відповідні укази президента й оприлюднено позицію УЄФА щодо цього будівництва.

Суркіс підкреслив, що зараз час уже перейти від домовленостей до реальних дій. На його думку, в ситуації, що склалася, "недбалого бізнесмена", який проводить будівництво, необхідно поставити на місце – "торг тут недоречний".

Окрім цього, Суркіс зазначив, що Федерація футболу може залучити велику кількість добровольців, які самостійно можуть демонтувати цей об`єкт. На його думку, через ситуацію, що склалася, в Україні може виникнути новий, спортивний, "майдан" на Фізкультурній площі, як це було в 2004 році в м. Києві.

"Якою великою ганьбою буде для мене персонально, Віктора Андрійовича Ющенка, для першого президента України Леоніда Кравчука, Сергія Бубки, Андрія Шевченка, Віталія Клічка та інших, хто представляв українську заявку в Кардісі, для всього українського суспільства, якщо нас позбавлять цього права (провести Євро-2012) тільки тому, що твердолобі певні чиновники ніяк не можуть вирішити головне завдання – знайти можливість будь-якими способами знести незаконне будівництво", - сказав Суркіс.

При цьому він підкреслив, що без цього проведення Чемпіонату неможливе.

Разом із тим Суркіс вважає, що якщо буде ухвалено рішення про компенсацію забудовникам, це можуть бути не обов`язково гроші, а, наприклад, мерія може виділити іншу, більшу за площею ділянку землі.

Президент Федерації футболу України також підкреслив, що якби мав можливість, то давно вирішив би це питання.powered by lun.ua