БЮТ простягнув свої щупальця й до Польщі

Вівторок, 6 листопада 2007, 17:07

АТ "Українська автомобільна корпорація" ("УкрАвто"), найбільший суб'єкт автомобільного ринку України, і General Motors Corp. (GM) оголосили про намір створити спільне підприємство на польському заводі FSO (Fаbrука Samochodow Osobowych).

Про це повідомив почесний президент "УкрАвто" Таріел Васадзе на прес-конференції у Варшаві у вівторок, передає "Інтерфакс-Україна".

За його словами, відповідно до домовленостей, які на даний час перебувають у стадії фіналізації, 60% акцій будуть належати "УкрАвто", а 40% - південнокорейському підрозділу GM Daewoo.

Васадзе також повідомив, що інвестиційний план СП у цілому передбчає внесення $400-500 млн. При цьому він додав, що на сьогодні в запуск нової виробничої лінії Chevrolet Aveo вже інвестоване $125 млн.

"Ми абсолютно упевнені в тому, що завод у Варшаві вироблятиме продукцію відповідно до світових стандартів якості", - сказав віце-президент із питань виробництва європейського підрозділу GM Ерік Стівенс, відзначивши успішний досвід співробітництва американської корпорації з "УкрАвто".

За його словами, GM інвестує в СП грошові кошти і здобуває права на виробництво автомобіля нової моделі Chevrolet Т300, а "УкрАвто" надасть виробничі потужності.

На початковому етапі запуску виробництва Chevrolet забезпечить понад 1 тис. робочих місць, додав Стівенс.

АТ "УкрАвто" зареєстроване в 1992 році. Корпорація володіє контрольним пакетом акцій ЗАТ "Запорізький автомобільний завод" (ЗАЗ), а також польського автозаводу FSO (Fаbrука Samochodow Osobowych).

У структуру корпорації входять більше 400 автосервісних підприємств у всіх містах України, дистриб'юторські і дилерські компанії провідних автомобільних брендів. "УкрАвто" - виробник і дистриб’ютор автомобілів Chevrolet в Україні, де цей бренд займає понад 8% ринку. У 2006 році чистий прибуток "УкрАвто" скоротився майже на 40% у порівнянні з 2005-м - до 50,87 млн грн.

За даними реєстратора цінних паперів АТ "УкрАвто", на кінець 2006 року найбільшими його акціонерами були компанія "Холмс Венчура Лімітед" і "Карсон Індастріз", зареєстровані в Лондоні (Великобританія), що володіють по 24,75% акцій АТ, а також фізособа-резидент - 20,29% акцій.

Кандидат у депутати від БЮТ Таріел Васадзе (№41) є почесним президентом "УкрАвто".

Корпорація General Motors заснована в 1908 році і на даний час веде виробництво в 33 країнах світу. FSO заснований у 1951 році, у 1996 році завод увійшов до складу корпорації Daewoo. Випускає автомобілі Daewoo Lanos. Тривалий час був партнером ЗАЗу, який на даний час володіє пакетом польського заводу, що забезпечує йому 84,3% голосів на загальних зборах акціонерів.powered by lun.ua