Ющенко готовий розставити крапки

Середа, 5 грудня 2007, 08:36

Президент Віктор Ющенко у середу на нараді має намір окреслити принципи подальшої реформи системи місцевого самоврядування.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі президента із посиланням на заступника глави секретаріату президента Марину Ставнійчук.

Зокрема, за її словами, це стосуватиметься внесення змін до Конституції в частині визначення територіального устрою, розподілу повноважень між державною владою на місцях та самоврядуванням.

Ставнійчук також повідомила, що президент вважає за необхідне прийняття Верховною Радою низки законів, які б уточнили розподіл таких повноважень, врегулювали міжбюджетні відносини, а також удосконалили систему місцевих виборів.

За словами заступника глави Секретаріату, у середу на нараді президент дасть свою оцінку ефективності діючої системи місцевого самоврядування та нормативно-правової бази, на яку вона спирається.

"На думку глави держави, нечіткі та суперечливі норми законодавства в цій сфері перешкоджають тому, щоб місцеве самоврядування перетворилося на ефективно працюючу систему", – сказала Ставнійчук.

На її думку, недоліки конституційного і законодавчого регулювання особливо далися взнаки після внесених змін до Конституції, що відбулися 2006 року, відповідно до яких міські, районні та обласні ради формуються на основі пропорційних виборів за партійними списками.

powered by lun.ua