Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Життя депутатів виставлять на тендер

П'ятниця, 7 грудня 2007, 08:28

Страхова компанія "Оранта" виплатила родичам загиблих нардепів Євгена Кушнарьова і Юрія Оробця понад чотири мільйони гривень.

Родина загиблого на полюванні "регіонала" Євгена Кушнарьова одержала 2,19 мільйони гривень компенсації, пише газета "Дело" у п'ятницю.

Родичі "нашоукраїнца" Юрія Оробця, який загинув в автокатастрофі — 2,15 мільйони гривень.

Як повідомили в прес-службі страхової компанії "Оранта", відшкодування було у вересні-жовтні.

"З нашої сторони ніяких затримок з компенсацією не було. Гроші ми віддали в той же день, коли нам надійшов страховий платіж від апарата Верховної Ради", — розповіла прес-секретар "Оранти" Олена Кулакова.

Однак у наступному році страхувати парламентаріїв і чиновників зможе не тільки "Оранта", якій раніше щороку Кабміном видавалася ексклюзивна ліцензія.

Право страхувати депутатів, силовиків та інших чиновників було надано страховій компанії "Оранта", тому що вона в той час (кінець 90-х) контролювалася державою.

Цього року уряд постанову не видав. І вже з весни "Оранта" не несла страхової відповідальності за життя і здоров'я представників влади.

"Оранта" уже давно перестала бути державною компанією, а на початку 2005 року зовсім перейшла під контроль казахстанського банку "ТуранАлем", що на той час через різні структури зосередив 45,3% акцій українського страховика.

Уже з нового року обов'язкове державне страхування депутатів і чиновників відновиться.

Уряд дозволив комісії Держфінпослуг видавати ліцензії на здійснення обов'язкових видів державного страхування.

У такий спосіб комісія Держфінпослуг буде сама визначати, кому зі страховиків дозволяти "піклуватися" про представників влади, а кому - ні. Для цього комісії потрібно змінити ліцензійні умови.

Незважаючи на те, що ліцензії буде видавати Держфінпослуг, одержати їх буде складно.

Життя і здоров'я парламентаріїв, відповідно до закону про статус депутата, підлягають обов'язковому страхуванню за рахунок бюджету.

Розмір виплати по страховці вираховується, виходячи із суми десятилітнього грошового утримання нардепа (зарплата депутата ВР складає близько 20 тисяч гривень на місяць).

При цьому відшкодування виплачується навіть колишнім парламентаріям, якщо їхня смерть була насильницькою і викликана попередньою депутатською діяльністю.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування