Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

В Україні може з'явитися новий Максим Курочкін?

П'ятниця, 7 грудня 2007, 13:56

Сербія видасть російського бізнесмена Ігоря Чуркіна, затриманого 4 грудня в Белграді, правоохоронним органам України.

Про це повідомили "Інтерфакс-Україна" у департаменті зі зв'язків з громадськістю Міністерства внутрішніх справ у п'ятницю.

"5 грудня суд Белграду виніс рішення про арешт Чуркіна і видачу українській стороні", - уточнили в міністерстві.

Національне центральне бюро Інтерполу в Україні здійснювало розшук Чуркіна з жовтня 2007 року за постановою Миколаївської обласної прокуратури, уточнили в департаменті зі зв'язків з громадськістю МВС.

Російський підприємець був затриманий сербською владою по прильоті в міжнародний аеропорт Белграду.

Як повідомлялося, прокуратура Миколаївської області в липні 2007 року порушила кримінальну справу за фактом підробки документів, яка нібито мала місце в 2003 році в ході приватизації ВАТ "Чорноморський суднобудівний завод" (ЧСЗ, Миколаїв).

Чуркін через афільовані структури в ході приватизаційного конкурсу по ЧСЗ придбав більше 90% акцій цього товариства, а пізніше консолідував більше 95% акцій АТ, однак у серпні 2007 року втратив оперативний контроль над підприємством.

Представники Чуркіна стверджують, що кримінальна справа, порушена прокуратурою Миколаївської області, носить замовний характер і спрямований на усунення бізнесмена на шляху до встановлення контролю над ЧСЗ іншим підприємцем Вадимом Новинським, що володіє ВАТ "Херсонський суднобудівний завод" (ХСЗ, Херсон).

"Ми вважаємо цю справу замовленням Вадима Новинського (власник 'Смарт-холдингу') у рамках захоплення ЧСЗ,– заявила "Комерсант-Україна" представник Чуркіна Ірина Акулова.– Ігорю Чуркіну готується доля Максима Курочкіна – його хочуть усунути як перешкоду на шляху встановлення контролю над ЧСЗ"

Представники Новінського спростовують інформацію про причетність до порушення кримінальної справи прокуратурою Миколаївської області за фактом підробки документів у ході приватизації ЧСЗ.

Збори акціонерів ЧСЗ 16 серпня 2007 року розпустили наглядову раду товариства на чолі з Чуркіним, а в жовтні призначили на посаду генерального директора підприємства Іллю Горна - першого заступника голови наглядової ради ХСЗ.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: