У Тимошенко стали на захист прогульників і двієчників

Вівторок, 8 січня 2008, 10:40

Народні депутати Микола Томенко і Євген Суслов (БЮТ) пропонують парламенту дозволити відрахування студентів виключно за згодою органу студентського самоврядування.

Про це сказано в законопроекті "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту", зареєстрованому в Раді 25 грудня.

Також, відповідно до тексту законопроекту, виборні представники студентів, курсантів і аспірантів повинні входити до складу вченої ради вищого навчального закладу, їх квота повинна становити не менш 15% від загального числа складу ради. Вони також повинні бути представлені й у вищому колегіальному органі громадянського самоврядування навчальної установи.

Також передбачено, що орган студентського самоврядування, який діє на рівні всього вищого навчального закладу або його окремого підрозділу, може мати юридичний статус.

Виключно за згодою такого органа у ВНЗ можуть ухвалюватися рішення про відрахування студента, переведення студента на навчання на державне замовлення, навчання за контрактом; ухвалення рішення про призначення заступника декана, що відповідає за роботу зі студентами; рішення про поселення або виселення студента з гуртожитку.

Відповідно до законопроекту, фінансування студентського самоврядування повинне забезпечуватися вченою радою ВНЗ й повинне становити не менш 1% бюджету відповідного ВНЗ.

Українські новиниpowered by lun.ua