Ющенко у вівторок збирався рознести Януковича на порох?

Четвер, 7 лютого 2008, 11:51

Президент Віктор Ющенко жорстко критикує діяльність уряду Віктора Януковича.

Про це говориться в проекті його послання до Верховної Ради, повідомляє Комерсант-Україна з посиланням на джерела в Національному інституті стратегічних досліджень, що брав участь у розробці документу.

Так у проекті доповіді міститься жорстка критика на адресу уряду Януковича, який не працював над питаннями "стратегічного розвитку" країни, вдавався до "практики адміністративних обмежень", що призвело до "зупинки структурних змін" в економіці.

Економічна частина експертної доповіді не містить кардинальних ідей, відзначає видання.

Тему забезпечення України енергоресурсами Ющенко мав був розкрити у своєму посланні до парламенту.

Видання також відзначає, що в проекті доповіді президента, підготовленому спічрайтерами секретаріату президента, Ющенко мав вимагати від уряду "перейти до прямих поставок газу і забезпечити баланс ціни на газ для України і вартості транзиту (газу) її територією".

"Утім, цей документ датований минулим тижнем, і немає підтвердження того, що після минулого засідання РНБО, де не вдалося дійти згоди щодо поставок газу, до нього не були внесені поправки", - відзначає видання.

У той же час у проекті послання окрема глава доповіді присвячена судовій реформі.

"Судова влада політизується і комерціалізується", – вважають його автори.

Констатуючи необхідність проведення глибокої реформи судової системи, експерти відзначають кілька її стратегічних напрямків.

Серед іншого мова йде про введення інституту суду присяжних, про реформування Вищої ради юстиції, члени якої мають бути держслужбовцями, що працюють у раді на постійній основі.

Також у проекті говориться про Раду суддів, що "залежить від глави Верховного суду і фактично перетворився в консультативний орган глави Верховного суду".

Що стосується Верховного суду, пропонується створити два спеціалізованих вищих суди – кримінальний і цивільний.

Саме ж формування ВС здійснювати шляхом делегування в нього трьох-п'яти суддів зі спеціалізованих судів.

Таким чином, у ВС можна буде заперечувати рішення вищих спеціалізованих судів.

Усі новини...