"Нафтогаз" обізвав "Газпром" брехунами і перевів стрілки

П'ятниця, 8 лютого 2008, 10:14

НАК "Нафтогаз" вважає необґрунтованим обвинувачення російського газового монополіста компанії "Газпром" у несанкціонованому відборі газу українською компанією.

Про це повідомила прес-служба НАКу, передає Обком з посиланням на Українські новини.

Компанія повідомляє, що з початку 2008 року Україна повинна була одержати 4,85 млрд. куб. м газу середньоазіатського походження.

У січні поточного року Україна спожила 4,72 млрд. куб. м газу, що не перевищило заплановані обсяги поставок.

"Таким чином, заяви спікера "Газпрому" щодо несанкціонованого добору Україною російського газу є безпідставними", – говориться в повідомленні.

Компанія зазначає, що відповідно до балансу газу "Газпрому" на 2008 рік, передбачений продаж компанії "РосУкрЕнерго" 58 млрд. куб. м природного газу.

З цього обсягу 55 млрд. куб. м середньо- і центральноазіатського газу повинні бути поставлені споживачам України.

Лише після забезпечення українських споживачів компанія "РосУкрЕнерго" одержує право експортувати в країни Європи залишок газу в обсязі 3 млрд. куб. м.

На сьогодні компанія "РосУкрЕнерго" вже експортувала 1,494 млрд. куб. м газу, тобто половину річного обсягу власного експорту.

"Таким чином, претензії "Газпрому" щодо "осідання" 1,5 млрд. куб. м газу на території України і виникнення заборгованості в розмірі 500 млн. доларів повинні бути адресовані керівництву компанії "РосУкрЕнерго", – говориться в повідомленні.

Як повідомлялося, 7 лютого "Газпром" заявив, що може з 11 лютого припинити постачати газ російського походження в Україну.

Відповідно до заяви компанії, станом на 7 лютого на Україні "осіло" 1,5 млрд. куб. м. російського газу.