У Тимошенко збираються відмовитися від синтез-газу

П'ятниця, 8 лютого 2008, 11:38

Уряд має намір ліквідувати державний концерн "Синтез-газ України".

Про це повідомила прес-служба Кабінету міністрів з посиланням на рішення, ухвалене на першому засіданні урядового комітету з питань економічної політики під головуванням першого віце-прем'єр-міністра Олександра Турчинова.

"Було вирішено скасувати постанову Кабінету міністрів щодо функціонування ДК "Синтез-газ України", - говориться в повідомленні.

"Синтез-газ України" створений постановою Кабміну від 5 грудня 2007 року, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Створення концерну ініціювало Національне агентство з питань забезпечення ефективного використання енергоресурсів (НАЕР) на чолі з Євгеном Сухіним іще в першій половині 2006 року.

Планувалося, що діяльність держконцерну буде спрямована на скорочення споживання природного газу в країні за допомогою його заміщення синтетичним газом шляхом виробництва і реалізації устаткування.

До складу ДК "Синтез-газ України" увійшли держпідприємство "Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут інноваційних технологій в енергетиці й енергозбереженні", ДП "Енергоефективність" (обидва – Київ), ВАТ "Клавдієвський дослідницько-експериментальний завод" і ВАТ "Енергія" (обидва – Київська обл.).

Синтетичний газ – відносно нове альтернативне джерело енергії, що є продуктом термічної переробки вуглецемістких видів сировини (біомаси, бурого вугілля, торфу, мулових відкладень міських стоків).

Цей вид палива може використовуватися для виробництва електроенергії, як моторне паливо, а також розглядатися як цінна хімічна сировина.

Синтез-газ, який в Україні виробляють більше 100 установок, на даний час використовується для опалення дитячих садків, шкіл, лікарень.

При цьому собівартість виробленого палива істотно нижча за нинішні ціни за імпортний природний газ.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування