У Тимошенко збираються відмовитися від синтез-газу

П'ятниця, 8 лютого 2008, 12:38

Уряд має намір ліквідувати державний концерн "Синтез-газ України".

Про це повідомила прес-служба Кабінету міністрів з посиланням на рішення, ухвалене на першому засіданні урядового комітету з питань економічної політики під головуванням першого віце-прем'єр-міністра Олександра Турчинова.

"Було вирішено скасувати постанову Кабінету міністрів щодо функціонування ДК "Синтез-газ України", - говориться в повідомленні.

"Синтез-газ України" створений постановою Кабміну від 5 грудня 2007 року, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Створення концерну ініціювало Національне агентство з питань забезпечення ефективного використання енергоресурсів (НАЕР) на чолі з Євгеном Сухіним іще в першій половині 2006 року.

Планувалося, що діяльність держконцерну буде спрямована на скорочення споживання природного газу в країні за допомогою його заміщення синтетичним газом шляхом виробництва і реалізації устаткування.

До складу ДК "Синтез-газ України" увійшли держпідприємство "Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут інноваційних технологій в енергетиці й енергозбереженні", ДП "Енергоефективність" (обидва – Київ), ВАТ "Клавдієвський дослідницько-експериментальний завод" і ВАТ "Енергія" (обидва – Київська обл.).

Синтетичний газ – відносно нове альтернативне джерело енергії, що є продуктом термічної переробки вуглецемістких видів сировини (біомаси, бурого вугілля, торфу, мулових відкладень міських стоків).

Цей вид палива може використовуватися для виробництва електроенергії, як моторне паливо, а також розглядатися як цінна хімічна сировина.

Синтез-газ, який в Україні виробляють більше 100 установок, на даний час використовується для опалення дитячих садків, шкіл, лікарень.

При цьому собівартість виробленого палива істотно нижча за нинішні ціни за імпортний природний газ.powered by lun.ua