Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Європу сполохала "комерційна суперечка" України й Росії

Понеділок, 3 березня 2008, 15:04

Європейська комісія знову закликає Україну й Росію до якнайшвидшого вирішення газової комерційної суперечки і висловлює надію, що наявна ситуація не вплине на постачання газу в країни Європейського союзу.

Про це "Інтерфакс-Україна" повідомили в понеділок у Брюсселі в офісі європейського комісара з питань енергетики Андріса Пібалгса, коментуючи скорочення РАО "Газпром" постачань газу в Україну.

"Європейська комісія закликає обидві сторони швидко знайти вирішення цієї комерційної суперечки і продовжує моніторити розвиток цієї ситуації. Європейська комісія очікує, що незалежно від вирішення цієї комерційної суперечки між двома країнами, постачання газу в ЄС скорочені не будуть", - повідомили в офісі єврокомісара.

Водночас Еврокомісія активізувала кореспондентську мережу з енергетичної безпеки, що буде відслідковувати обсяги поставок газу в ЄС з України.

У свою чергу, офіційний представник Єврокомісії Микеле Серконе також зазначив, що Єврокомісія вважає газову кризу між Росією й Україною двосторонньою комерційною суперечкою.

За його словами, Єврокомісія і словенське головування Ради ЄС "спільно уважно відслідковують ситуацію", передає "Обком" із посиланням на УНІАН.

Про те, що Єврокомісія уважно стежить за розвитком подій у російсько-українській газовій суперечці, і він у жодному разі не повинен вплинути на постачання газу в ЄС, заявив у понеділок представник Єврокомісії Ферран Таррадельяс.

"У принципі, Єврокомісія не втручається у вирішення комерційних конфліктів між суб'єктами поза Європейським союзом", - цитує його "Інтерфакс-Україна".

Водночас, за словами Таррадельяса, Єврокомісія може ініціювати спеціальне засідання Координаційної групи ЄС по газу для обговорення ситуації і прогнозу можливих наслідків для країн союзу.

Інший представник Єврокомісії Мікеле Черконе уточнив на брифінгу, що лише "розглядається можливість скликання екстреного засідання координаційної групи по газу, якщо того зажадає ситуація".

"Газпром" проінформував нас про скорочення постачань Україні в зв'язку нерозв'язаністю комерційної суперечки між компаніями обох країн", - зазначив Черконе, - "Газпром" також запевнив Єврокомісію, що поставки в Європейський союз не постраждають".

"Єврокомісія закликала обидві сторони скоріше знайти шлях вирішення цієї комерційної суперечки. ЄК очікує, що незалежно від розвитку російсько-українського комерційного конфлікту він не позначиться на постачаннях газу в ЄС", - заявив він.

За матеріалами "Інтерфакс-Україна" та УНІАН

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування